• Nové
"La Grolla" Roso Veronese IGT 2016...

"La Grolla" Roso Veronese IGT 2016 (Hiroyuki Masuyama)

Na objednání
1 834,00 Kč
S DPH

Kořeny rodiny Allegrini v oblasti Valpolicella sahají až do 16. století. Zakladatel vinařské tradice Giovanni Allegrini zemřel v roce 1983. Po jeho smrti v roce 1983 jeho podnikání převzali jeho synové, Franco Allegrini a starší Walter. Rodina Allegrini patří mezi nejvyhlášenější vinařství této oblasti. Má významný podíl na proslulosti vín z oblasti Valpolicella, a to jak technologií výroby i standartně vysokou kvalitou jejich vína.

La Grola je historická vinice. Její rekonstrukce Giovanim Allegrinim vyvolala agronomickou revoluci a položila základy úspěchu této vinařské oblasti, která je dnes domovem velkých červených vín ze severovýchodní Itálie.

Limitovaná edice „La Grolla Limited Edition“ je pozoruhodná tím, že od roku 2010 jeho etikety vytvářejí pro každý rok významní výtvarníci z celého světa a vytváří tak pozoruhodnou galerii. Pro ročník 2016 vytvořil etiketu Hiroyuki Masuyama.

Popis vína: Tmavě inkoustová barva a plná , silná vůně s tóny přezrálých lesních plodů. V chuti je víno elegantní, svěží , s dobře integrovaným dubem, příchutí švestek a třešní a taninů, které časem zjemní. Výborně se hodí ke grilovaným masům a rizotům.

Potenciál archivace: 2024 +

Rating: Decanter: 95 (zlatá medaile) James Suckling: 93

Vlastnosti: Odrůda: 90 % Corvina, 10 % Oseleta

Typ: červené víno

Kategorie: Roso Veronese IGT

Ročník: 2016

Země původu: Itálie

Vinařství: Allegrini

Zrání: 16 měsíců barrique

Alkohol: 14,0 %

Obsah kyselin: 5,65 g/l

Zbytkový cukr: 3,15 g/l

Žádné recenze

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Produkt přidán do oblíbených
Produkt přidán do porovnání

Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s použitím souborů cookies.