• Nové
Vino Nobile di Montepulciano  DOCG...

Vino Nobile di Montepulciano DOCG 2015 "Vigneta Santa Pia"

Vyprodáno
1 270,00 Kč
S DPH

Santa Pia 2015 má intenzivní rubínově červenou barvu. Vůně vyniká voňavými tóny zralých třešní a červeného ovoce dobře sladěnými s vůní vanilky a koření, doprovázené příjemnou svěžestí. Na patře to je hladké, obklopující, s hedvábnými a živými tříslovinami a dlouhým a vytrvalým závěrem.

Již více než 600 let, to je 26 generací, se rodina Antinori věnuje pěstování vína. V roce 1385 vstoupil Giovanni di Piero Antinori do florentského cechu Arte Fiorentina dei Vinattieri. V roce 1506 Niccolò di Tommaso Antinori, jeden z nejvlivnějších mužů ve Florencii v té době, koupil za 4000 florinů Palazzo Boni, po té podle rodiny známý jako Palazzo Antinori. Ten dnes představuje jeden z nejznámějších příkladů florentské renesanční architektury a najdete ho ve Florencii na stejnojmeném náměstí - Piazza Antinori. Rodina Antinori po celou dobu patřila k nejvýznamějším producentům vína nejen v Toskánsku, ale v celé Itálii. V současnosti je markýz Piero Antinori čestným prezidentem společnosti Marchesi Antinori. Společnost však řídí jeho dcera Albiera jako prezident společnosti s pomocí svých sester. Allegra a Alessia jsou vicepresident společnosti.

Rating:

James Suckling: 94 bodů

Wine Advocate: 92 bodů

Vlastnosti:

Odrůda: 100% Prunolo Gentile

Typ: červené barrique 16 měsíců + 20 měsíců v lahvi

Kategorie: Vino Nobile di Montepulciano DOCG

4Ročník: 2015

Vinařství: Antinori

Země původu: Itálie

Alkohol: 13,5 %

Žádné recenze

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Produkt přidán do oblíbených
Produkt přidán do porovnání

Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s použitím souborů cookies.