• Nové
Rosso Toscana IGT "Rubio" 2021 (San Polo, Toscana)
Rosso Toscana IGT "Rubio" 2021 (San Polo, Toscana)

Rosso Toscana IGT "Rubio" 2021 (San Polo, Toscana)

Skladem
467,00 Kč
S DPH

Popis vína:

Brilantní rubínově červená barva. Intenzivní vůně drobného červeného ovoce, třešní a složky fialek a koření. Na patře teplá a plná chuť lesních plodů a třešní, doprovázená pevnou tříslovou strukturou. Středně plné tělo, s hloubkou a sametovou texturou. Závěr je jemný a dlouhý, středně plný a velmi elegantní.

Doporučení:

Vhodné zejména k rizotu s houbami a klobásou, těstovinám Amatrisciana a Carbonara, šunce, vepřové panence, telecí pečeni, sýrům Parmigiano Reggiano a vyzrálému Monte Veronese.

Rating:

James Suckling: 91 bodů

Wine Enthusiast: 90 bodů

Archivační potenciál: 2027 +

Vlastnosti:

Odrůda: 85 % Cabernet Sauvignon, 10 % Merlot, 5 % Cabernet Franc

Zrání: 10 měsíců v inox

Alkohol: 13,5 %

Kyseliny: 5,65 g/l

Zbytkový cukr: 1,15 g/l

Extrakt: 29,5 g/l

 

San Polo

San Polo je panství Marilisa Allegrini Group v Montalcino). Nachází se na jihovýchodě od Montalcina v oblasti Podernovi a rozkládá se na celkem 22 hektarech, z nichž 16 je osázeno vinnou révou, včetně 8, které jsou věnovány produkci Brunella. Zde v místě, kde Sangiovese dosahuje svého nejvznešenějšího potenciálu a dává vzniknout Brunellu, se Marilisa Allegrini v roce 2007 rozhodla koupit San Polo. Vinařství, které je působivým příkladem ekologické architektury, je koncipované s cílem snížit spotřebu energie a dopad na životní prostředí. Hrozny se zpracovávají s řemeslnou péčí, aby se zvýšila jemnost vůní Sangiovese. Vinařský tým San Polo se soustředil na zvelebování každé jednotlivé vinice, na parcelaci panství s cílem zvelebovat a diverzifikovat hrozny Sangiovese podle půd, ve kterých se nachází. Rubio, Rosso di Montalcino, Brunello, Brunello Riserva, Amphora Vignamasso, Brunello Podernovi a Brunello Vignavecchia jsou vína ze San Polo jsou výsledkem této volby. Vinařaství San Polo pěstuje vinnou révu na vinicích Vignavecchia, Pdernovi, Mezzopane, d´Oriente, Rossa, Nuova, del Masso a Selva.

26 ks
No reviews
Produkt přidán do oblíbených
Produkt přidán do porovnání

Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s použitím souborů cookies.