Rosso di Montalcino DOC 2018 (Caparzo)

Rosso di Montalcino DOC 2018 (Caparzo)

Na objednání
472,00 Kč
S DPH

„Caparzo je jednou ze dvou vinic v Montalcinu, které vlastní krásná a okouzlující Elisabetta Gnudi Angelini. Toto víno, Caparzo 2015 Brunello di Montalcino, je velmi klasický výklad vína bez rušivých tónů.“ ROBERT PARKER

V roce 1998 Elisabetta Gnudi Angelini, bývalá filmová a divadelní producentka, převzala vinařství, které bylo pod vedením Nuccio Turone již jedním z nejmodernějších vinařství v Toskánsku. Od roku 1997 je Massimo Bracalente s pověstí „mistra Sangiovese“ odpovědný za přípravu kvalitních domácích vín. Není proto žádným překvapením, že vína z domu Caparzo jsou opakovaně podávány na státních banketech. Elisabetta Gnudi Angelini, podporovaná velmi kompetentním týmem zaměstnanců nákladně restrukturalizovala vinařství Caparazo a přivedl je k pozoruhodným úspěchům.

Popis vína:

Barva jasně rubínově červená. Vůně se otevírá cedrovým dřevem, poté švestkou a malými červenými bobulemi. V těle středně těžké, svěží, plného ovoce a příjemného závěru.

„Třešeň, ořech a některé aroma pomerančové kůry přecházejí do středního těla se smetanovými taniny a se středním, ovocným a šťavnatým závěrem.“ JAMES SUCKLING

Rating:

Vinous: 93 bodů

James Suckling: 92 bodů

Archivační potenciál: 2023,+

Vlastnosti:

Odrůda: 100 % Sangivese

Typ: 18 měsíců dubových sudech barrique

Kategorie: Rosso di Montalcino DOC

Ročník: 2018

Vinařství: Caparazo

Země původu: Itálie

Alkohol: 13,5 %

Kyseliny: 5,55 g/l

Zbytkový cukr: 1,25 g/l

Žádné recenze

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Produkt přidán do oblíbených
Produkt přidán do porovnání

Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s použitím souborů cookies.