Když se vydáte na lyže nebo v létě na kola a nebo vůbec za sportem do známých alpských středisek Bormio nebo Livigno v Lombardii na švýcarsko-italském pomezí, nevynechte příležitost ochutnat vinikající vína této oblasti. Alpské údolí Valtellina o rozloze 850 hektarů se táhne podél řeky Adda od Morbegna na západě přes hlavní město provincie Sondrio po Tirano na východě. Na samém severu Itálie, na hranici se Švýcarskem, je jedna z nejextrémnějších vinařských oblastí v Itálii. Valtellina se vyznačuje strmými, klikatými svahy a závratně vysokými vinicemi, které obdělává jen asi 50 vinařů. Tato hornatá oblast se nachází v italském regionu Lombardie na hranicích se Švýcarskem na severu a je známá svými zasněženými vrcholky a lyžařskými středisky jako jsou Sondrio, Aprica, Morbegno, Tirano a blízké Bormio či Livigno. Valtellina je také známá štiplavými sýry.

Milovníci dobrého vína však znají Valtellinu jako oblast mimořádných jemných červených vín z odrůdy Nebbiolo. To je apelace je chráněná ze severu vysokými štíty Rhetských Alp (4 000 m n.m.) a na jihu vrcholy Orebie Alp (3 000 m n.m.). V ojedinělých podmínkách produkuje apelace vynikající červená vína. Velkolepá vinařská krajina je srovnatelná se strmými útesy Cinque Terre.

Mimořádné půdní a klimatické podmínky Valtellina

Valtellina je zvláštní, protože je to jedno z mála vinařských údolí v severní Itálii, které se táhne od západu na východ v délce asi 60 kilometrů směrem od jezera Como k průsmyku Stelvio. Vzhledem k strmému stoupání Alp na nejsevernějších územích Itálie se další velké vinařské oblasti táhnou od severu k jihu a sledují záhyby hornaté topografie. Hlavní pěstitelské oblasti se nacházejí na strmých severních březích řeky Adda, obrácené přímo na jih, a užívají si nejdelší sluneční hodiny dne. Koruna hor chrání révu před vlivem nepříznivého počasí ze střední Evropy. Údolí Valtellina udržuje mírné, téměř středomořské mikroklima, kde se vinná réva vysazuje v nadmořské výšce 320 až 900 metrů. Vesnice Grumello, Sassella, Valgella a Maroggia jsou známé vysokou kvalitou svých hroznů.

Grumello

Sassella

Valgella

Maroggia

Vinná réva je zde doslova přilepená na ručně vyrobených kamenných terasách. Ty jsou od roku 2018 na seznamu světového dědictví UNESCO. Bez těchto teras by vinařství v nadmořské výšce od 390 do téměř 800 metrů nebylo možné. Proto je Valtellina známá také jako největší terasovitá vinařská oblast v Itálii. Neúrodné půdy z drcené žulové horniny brání mechanickému obdělávání vinic, takže každý zásah je nutné provádět ručně. Některé svahy jsou dokonce tak strmé, že se hrozny svážejí dolů do údolí na hřbetech dělníků, kladkami nebo v koších.

Odrůda Nebbiolo

V údolí Valtellina si odrůda Nebbiolo vytvořila nejen svůj vlastní charakter, ale také své místní jméno. Ve Valtellině se odrůda jmenuje Chiavennasca a pravděpodobně dostala jméno podle města Chiavenna nebo podle nářečního slova „ciù vinasca“, což znamená něco jako „velmi dobré k vínu“. Obecně lze říci, že Valtellina nabízí tři odlišné klimatické zóny a v každé z nich má Nebbiolo svůj vlastní odlišný výraz.

• Nejnižší zónu tvoří vinná réva vysázená od dna údolí až do nadmořské výšky 450 metrů. Tato vína vykazují více jednoduchosti s dobrou svěžestí, květinovou vůní a střední intenzitou barvy. Třísloviny jsou méně výrazné.

• V pěstitelské oblasti bezprostředně nad tím (v nadmořské výšce od 450 do 600 metrů) se u hroznů vyvinou silnější slupky. Díky tomu vína vykazují větší komplexnost, tmavší barvu a výraznější tříslovou strukturu. Aroma obsahuje tmavé ovoce, koření a lisované květy.

• Nejvyšší pěstitelská oblast (s vinnou révou nad 600 metrů nadmořské výšky) má za následek ovoce s nejsilnější slupkou a více celkovou kyselostí (s nižším obsahem cukru). To je přesně místo, kde se vyrábí Sforzato di Valtellina (neboli víno vyrobené z hroznů, které byly před fermentací ponechány dva měsíce sušit na vzduchu). Stejně jako v Amarone della Valpolicella v regionu Veneto má tento proces appassimento za následek větší koncentraci cukrů, alkoholu a chutí. Sforzato di Valtellina (z italského slova „vynutit“) je jedinečný klenot italské enologie.

V údolí Valtellina jsou ustanoveny tři apelace Valtellina Rosso DOC, Valtellina Superiore DOCG a Sforzato di Valtellina DOCG.

Apelace v údolí Valtellina

Rosso di Valtellina DOC

Rosso di Valtellina DOC je apelace, která byla ustanovena v roce 1968. Na 61 hektarech v oblasti od Ardena přes Sondrio až po okraj Tirana produkuje ročně 5 000 hektolitrů svěžího, jednoduchého a přitom hodnotného vína.

• Rosso di Valtelina DOC musí obsahovat minimálně 90 % odrůdy Nebbiolo (Chievennasca).

• Maximální nadmořská výška vinic je na levém břehu řeky Adda 600 m n.m. a na pravém břehu 700 m n.m.

• Minimální obsah alkoholu je stanoven na 11 %.

• Víno musí zrát minimálně 6 měsíců.

Valtellina Superiore DOCG

Je to víno vyrobené z nejlépe exponovaných vinic mezi obcí Buglio v Monte a Tirano. Vína jsou výsledkem jednak dodržováním podrobných parametrů a dále výběrem konkrétních terasovitých oblastí.

• Valtellina Superiore D.O.C.G. vznikla v roce 1998 vyčleněním z apelace Rosso di Valtellina DOC.

• Na 329 ha produkuje ročně téměř 14 tisíc hektolitrů červeného vína.

• Minimální obsah alkoholu je 12 %.

• Doba zrání pro Superiore je 24 měsíců, z toho 12 měsíců v dubových sudech. Pro Riserva je minimáální doba zrání 36 měsíců

• Označení Valtellina Superiore D.O.C.G. může 5 subzón – Maroggia, Sassella, Grumello, Inferno, Valgella. Valtellina Superiore D.O.C.G. je maximálním vyjádřením různých terroir oblasti. Víno se vyznačuje strohou tříslovou stopou, aniž by ztratilo typickou jemnost. Je to víno komplexní, ale nikdy komplikované. Na etiketě můžete najít název Stagafassli. Nejedná se o subzónu, ale označuje víno Valtellina Superiore, které se stáčí přes hranice ve Švýcarsku. Může také zrát ve městech Brusio a Poschiavo ve Švýcarsku. Víno a hrozny však stále pocházejí z italské Valtelliny. Nemůže být označena jednou z pěti podzón, protože stáčení neprobíhá v podzóně, ani nemůže být označeno jako riserva.

Sforzato di Valtellina DOCG

Apelace Sforzato di Valtelina DOCG byl ustanovena vyčleněním z Rosso di Valtellina DOC. Na 83 hektarech produkuje přes 2 000 hektolitrů ikonického vína této oblasti. Je to první suché passito červené víno v Itálii, které mělo D.O.C.G. Výroba Sforzato vyžaduje pečlivý výběr těch nejlepších trsů Nebbiolo. Umísťuje se do tradičních ovocných sklepů nebo do speciálních místností, kde začíná fáze pomalého a nepřetržitého sušení, částečné přirozené vysoušení hroznů, které musí trvat minimálně do začátku prosince. K úspěchu vede trpělivost a umění postarat se o hrozny vyvěšené k sušení na půdách. Ve sklepě je důležité je vědět, jak zvládnout vysokou koncentraci cukru bez ztráty jemnosti a ladnosti. Je to komplexní víno, plné bohatosti a koncentrace, ale také jemnosti a elegance.

• D.O.C.G. Sforzato di Valtellina musí pocházet z nejméně 90 % hroznů Nebbiolo.

• Původ hroznů je omezen v oblasti vinic Valtellina, v nejvhodnějších oblastech.

• Hektarový výnos nesmí přesáhnout 80 centů.

• Minimální obsah alkoholu je 14 %.

• Vinifikace může probíhat nejdříve od 1. prosince.

• Doba zrání je minimálně 20 měsíců, z toho alespoň 12 ve dřevě.

Zajímavá vinařství

Tenuta Scerscé

Cristina Scarpellini, právnička z Bergama zabývající se mezinárodním komerčním právem, v roce 2008 náhodou objevila svou vášeň pro výrobu vína ve Valtellině díky klientovi a to pro ni znamenalo zásadní kariérní změnu. Cristina, stejně jako před tím v oboru práva, se prosadila i ve vinařském světě.

Vzhledem k obtížím spojeným s pěstováním hroznů si nemohla vybrat pracovně náročnější oblast. Pěstování vína ve Valtellině je právem považováno za hrdinství. Ruční práce na vinici zde zabere asi desetkrát více času (asi 1500 pracovních hodin/ha/rok) než široké, strojově obdělávatelné vinice na rovině. Komentář Cristiny vypovídá i ní samé: "Kdyby to byla jednoduchá ekonomická investice, asi bych tu nebyla."

Vinařství Cristiny s moderním designem produkuje ročně 40 000 lahví na šesti hektarech vinic a nachází se jen pár minut od centra vesnice Tirano. Název Tenuta Scerscé je odvozen od tradiční motyky, tzv. „Sciarscél“, používané pro drobné zásahy do půdy kolem výhonů a kořenů révy. Malá , ale kvalitní nabídka vín zahrnuje kromě šťavnatého Valtellina Rosso „Nettare“ také vytříbená jednoviniční vína, vysoce oceňovanou Riservu a intenzivní Sforzato di Valtellina DOCG vyrobené ze sušených hroznů .

Vína Nebbiolo z Tenuta Scerscé z Valtelliny jsou obecně poněkud lehčí a méně tříslovitá než jejich piemontské protějšky. Co vínům chybí na síle, dohánějí svým tělem.

Cristina Scarpellini

Nino Negri

Moderní a dobře organizované vinařství se nachází v obci Chiuro v provincii Sondrio severně od jezera Como. Na 38 hektarech produkuje 80 tisíc lahví vína. Vlastní vinice se nacházejí v nejlepších polohách. Některé z nich jsou velmi strmé a jejich terasy jsou až 120 centimetrů široké a ohraničené starobylými suchými kamennými zídkami. Vinice Fracia patří vinařství od jeho založení a od roku 1922 je osázena výhradně Nebbiolem. Obdělávané plochy v podzónách Grumello, Inferno a Sassella jsou také osázeny malými částmi Pinot Nero a Chardonnay. Další malá část hroznů určených k výrobě pochází od přísně vybraných regionálních vinařů.

Historické vinařství Nino Negri s bohatou historií je v italském vinařství referenčním bodem pro celou Valtellinu. V roce 1400 vévoda z Milána dává palác, nynější sídlo vinařství, udatnému vojákovi a kapitánovi milice Stefanu Quadriovi. A zároveň mu uděluje titul guvernéra Valtelliny. Quadrio se zabývá pěstováním hroznů a prodejem vína a vytváří starobylé sklepy, které zabírají 4 podzemní podlaží pod hradem. Ty lze navštívit dodnes. V roce 1897 se Nino Negri, původem z Apricy, žení s Amelií Galli a rozhodne se přestěhovat do Chiura a začít podnikat s vínem. V roce 1925 je společnost oficiálně registrována u obchodní komory Sondrio. O dva roky později do společnosti vstupuje Ninův syn Carluccio. Ten se stává skutečným architektem a hybatelem rozvoje a růstu Nino Negri. V 50. a 60. letech má Casa Vinicola Nino Negri od 5-6 zaměstnanců, k nimž se přidávají sezónní pracovníci ve fázi sklizně. V předválečném období bylo zaměstnanců přes třicet. Na konci sedmdesátých let společnost získala Gruppo Italiano Vini. Tak znovu začíná příběh jednoho z nejstarších vinařství ve Valtellině, které se zaměřuje na výrobu špičkových vín. V roce 2000 vinařství založené Nino Negri se stává vlajkovou lodí Italian Wine Group, a to i díky práci enologa Casimiro Maule (Vinaře roku 2007). Ve funkci ho roku 2017nahrazuje Danilo Drocca, který dnes vinařství vede.

Vinice Nino Negri

Palazzo Quadrio

Komentáře (0)

Žádné komentáře

Nový komentář

Produkt přidán do oblíbených
Produkt přidán do porovnání

Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s použitím souborů cookies.