7. Cesta za víny Itálie: Montepulciano nebo Montepulciano?

Připadá Vám, že otázka v titulu této kapitoly nedává smysl? Ale dává. Po názvem Montepulciano se mohou skrývat dvě zcela odlišná vína. Při nákupu se dobře podívejte na etiketu, abyste koupili to, co opravdu žádáte. Vino Nobile di Montepulciano je, jak název napovídá „Ušlechtilé víno z Montepulciana“. Jméno mu dalo malé malebné město Toskánska. Víno označené na etiketě Montepulciano d´Abruzzo je víno, jehož hlavní složkou je odrůda Montepulciano a jeho domovem je region Abruzzo. V tabulce jsou dané parametry, kterými konsorcia dané oblasti stanovují minimální parametry pro apelaci. Z toho je patrné, že se obě vína zásadně liší v mnoha směrech.

Vino Nobile di Montepulciano se rodí v kopcovité krajině ve vnitrozemí na jihovýchodě Toskánska. Na charakter hroznů zde mají vliv mírné zimy, suché a teplé léto a vedle italského slunce vliv i časté mlhy v době dozrávání hroznů, jak můžete vidět na videu.

Montepulciano d´Abruzzo pochází z regionu na pobřeží Jaderského moře a přímořské klima má zcela jiný charakter. Definují ho menší teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a také mezi zimou a létem.

Zásadní rozdíl je v odrůdě, době a formě zrání. Odrůda Sangiovese, která tvoří základ Vino Nobile di Monteluciano, je odrůda nejvíce v Toskánsku pěstovaná. Dává vína s vyšší kyselostí, pevnými tříslovinami a vyváženou povahou. Charakteristická je chuť tmavých třešní a peckovin. Díky zrání v dubových sudech získává bohatší příchutě švestek a lesních malin. Vína jsou plná, tělnatá.

Odrůda Montepulciano je hlavní součástí vína Montepulciano d´Abruzzo. Odrůda dává jemnou chuť, jemné třísloviny a silnou barvu. Víno je nejlépe pít mladé.

Další rozdíl, který má zásadní vliv na charakter vína, je v době a metodě zrání. Zatímco Vino Nobile di Montepulciano zraje minimálně 2 roky, z toho alespoň 1 rok v dubových sudech, Montepulciano d´Abruzzo má dobu zrání pouhé 4 měsíce a v dubových sudech nemusí být vůbec.

Vino Nobile di Montepulciano

Vino Nobile di Montepilciano je jedno ze tří ikonických červených vín Toskánska. Víno s dlouhou tradicí, Nobile di Montepulciano, bylo známé již v roce 1500 svou kvalitou. Víno bylo oceňované italskou šlechtou i církevními hodnostáři. Sante Lancerio byl historik a geograf. Ale byl také zodpovědný za nákup a servis vína pro papeže Pavla II. Farnese (1534 – 1549). Tento jeden z prvních „someliérů“ byl velkým podporovatelem vína z Montepulciana. Byla to právě tato apelace, která jako první v Itálii získala v roce 1980 označení DOCG (Denominazione di Origine Controlatta e Garantita). Ze šesti oblastí DOCG v Toskánsku v provincii Siena patří oblast Vino Nobile di Montepulciano k nejznámějším. Toto víno se vyrábí hlavně z odrůdy Sangiovese, ke které se přidává Canaiolo Nero a v menší míře Mammolo a Colorino. Vino Nobile di Montepulciano lze uvést na trh po nejdříve dvou letech zrání. Robustní a komplexní víno Nobile di Montepulciano může zrát po mnoho let a v průběhu času se vyvinout velmi složité a příjemné vlastnosti. Dnes se zde pěstuje vinná réva na 852 ha a roční produkce této apelace je 45 500 hl dle údajů z roku 2018. 

A vinařství, která hrají zásadní roli v této oblasti?

Marchesi Antinori

je vinařství, kde již více než 600 let, to je 26 generací, se rodina Antinori věnuje pěstování vína. V roce 1385 vstoupil Giovanni di Piero Antinori do florentského cechu Arte Fiorentina dei Vinattieri. V roce 1506 Niccolò di Tommaso Antinori, jeden z nejvlivnějších mužů ve Florencii v té době, koupil za 4000 florinů Palazzo Boni, po té podle rodiny známý jako Palazzo Antinori. Ten dnes představuje jeden z nejznámějších příkladů florentské renesanční architektury a najdete ho ve Florencii na stejnojmeném náměstí - Piazza Antinori. Rodina Antinori po celou dobu patřila k nejvýznamějším producentům vína nejen v Toskánsku, ale v celé Itálii. V současnosti je markýz Piero Antinori čestným prezidentem společnosti Marchesi Antinori. Společnost však řídí jeho dcera Albiera jako prezident společnosti s pomocí svých sester. Allegra a Alessia jsou vicepresident společnosti.

Fattoria del Cerro

je vinařství pojmenované podle starodávného dubu stojícího na pozemku. Od svého založení v roce 1978 významně přispělo k šíření mezinárodního věhlasu vín z Montepulciana. Rozkládá na více než 600 hektarech, 181 vinic a se svými 93 hektary vinic Nobile di Montepulciano je největší soukromou nemovitostí produkující toto úžasné víno. Vinice se nacházejí v průměrné nadmořské výšce 350 až 450 metrů nad mořem. Různé expozice vinic a jedinečné odrůdy půd nám dávají možnost vybrat nejlepší hrozny k výrobě vysoce kvalitních vín. Roční produkce se pohybuje okol cca. 1 000 000 lahví.

Azienda Agricola Poliziano

je vinařství, které se nachází poblíž Gracciana nedaleko do Montepulciana. Jeho název je poctou humanistovi a básníkovi Angelovi Ambroginimu (1454-1494), známému jako „Poliziano“. Farma, kterou Dino Carletti založil na začátku šedesátých let minulého století hlavně z lásky k své zemi, si již dávno získala pevné místo v nejvyšší italské vinařské lize. Od začátku 80. let 20. století provozuje panství postavené v moderní architektuře Federico Carletti s odhodláním, které již odlišovalo jeho otce. Majitel je považován za nadšence vína, který usiluje o dokonalost a srší energií. Federico už roky velmi úspěšně vede Consorzio del Vino Nobile jako jeho prezident. Na 140 ha vinic produkuje 800 000 lahví.

Komentáře (0)

Žádné komentáře

Nový komentář

Produkt přidán do oblíbených
Produkt přidán do porovnání

Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s použitím souborů cookies.