Mnohé turistické cesty v létě míří třeba na Sardinii. A samozřejmě je zde příležitost ochutnat řadu mimořádných místních sluncem plných vín. Jednou takovou mimořádnou příležitostí může být ochutnání lokálního Nasco di Cagliari DOC. Mimořádnou příležitostí proto, že tato denominace má jen pouhých 30 hektarů a pravděpodobně jinde na toto víno nenarazíte. To je jen jeden z nových ročníků italských vín, která jsou poprvé k ochutnání v prvním měsíci prázdnin v červenci. Těch novinek není tolik jako v některých, zejména zimních měsících. Avšak nabídka nových ročníků vín především z Piemontu není vůbec malá. Nabízí jak v šumivé Asti DOCG nebo Gavi/Cortese di Gavi, tak i celou řadu červených z odrůd Nebbiolo, Barbera nebo Dolcetto. Další regiony se prezentují víny z velkých všeobecně známých oblastí (Chianti Classico Gran Riserva) nebo naopak víny z oblastí nevelkých, na která můžete narazit jen výjimečně. Třeba jako na Carso/Carso-Kars Riserva DOC Bianco 2022 z regionu Friuli-Venezia Guilia.

Pojďme se tedy podívat, jaké novinky červenec přináší. Nejdříve tedy stručný přehled.

Abruzzo

Controguerra DOC Spumante 2022

Friuli-Venezia Guilia

Carso/Carso-Kars Riserva DOC Bianco 2022

Lazio

Cesanese del Piglio DOCG Superiore 2022

Cesanese di Affile / Affile DOC Rosso 2023

Lombardia

Curtefranca Rosso DOC 2023

Sardegna

Piemonte

Asti DOCG Metodo Classico 2023

Dolcetto di Ovada / Ovada DOCG Superiore 2022

Colli Tortonesi DOC Monleale Barbera2022

Gavi / Cortese di Gavi DOCG 2023 Metodo Classico

Nizza DOCG Rosso 2022 Nizza DOCG Riserva 2021

Roero DOCG Rosso 2022

Toscana

Abruzzo

V regionu Abruzzo se víno pěstuje na 32 685 hektarech s roční produkcí 35 milonů lahví vína. Najdeme zde dvě apelace DOCG, Coline Terame Montepulciano d´Abruzzo DOCG a Terre Tollesi/Tullum DOCG, a dále pak dalších sedm apelací DOC. Tento nevelký region je 5. největším producentem vína v Itálii. Kolem 58 % produkce představují červená vína. Ve světe vína je Abruzzo známo zejména vínem z hroznů odrůdy Montepulciano. Druhou nosnou odrůdou je bílá Trebbiano. Tři čtvrtiny celkové produkce vína pochází ze 40 družstevních vinařství (32 činných v provincii Chieti), které společně se soukromými tvoří rámec 160 zpracovatelských společností.

Controguerra DOC

Oblast označení Controguerra DOC zahrnuje kopcovité oblasti pouze pěti obcí v horní oblasti Teramo (Controguerra, Torano Nuovo, Ancarano, Corropoli a Colonnella), které hraničí s regionem Marche. Představuje pouze 39 hektarů vinic, na kterých roční produkce dosahuje 2 200 hektolitrů vína. V oblasti bílé odrůdy představují 69 % produkce a červené dorůdy 31 %. Nosnými odrůdami jsou pro bílá vína Chardonnay, Malvasia, Passerina, Pecorino, Trebbiano. Pro červená vína to jsou mezinárodní odrůdy Cabernet Franc, Cabernet Suvignon, Merlot a místní Montepulciano. Controguerra DOC se vyrábí jako bílé, růžové, červené nebo šumivé víno, a také jako desertní pasito. V červenci se poprvé objeví v regálech vinoték Controguerra DOC Spumante 2022

Základní kritéria Controguerra DOC Spumante 2022:

• Min. 60 % Trebbiano, min. 30 % Chardonnay, Pecorino, a/nebo Verdicchio, max. 10 % jiných bílých odrůd

• Max. nadmořská výška 400 m

• Sekundární fermentace v lahvi (metodo Classico)

• Min. 11,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr od Zero dosage až po Dry

• Zrání min. 18 měsíců na kvasinkách

• První uvedení na trh červenec druhý rok po sklizni

Šumivé víno je velmi charakteristické a má vynikající kyselost, jemnou a perzistentní perlivost, typické vůně a chutě spojené s dlouhým kvašením v láhvi. Organoleptické vlastnosti sektu Controguerra DOC klasickou metodou zahrnují slámově žlutou barvu s jemnými bublinkami. Čichový profil sektu Controguerra DOC je jemný, perzistentní a na patře suché, svěží, plné.

Friuli-Venezia Guilia

V regionu Friuli-Venezia Giulia se nachází 28,5 tisíc hektarů vinic s roční produkcí necelých 2,2 milionů hektolitrů vína. Region je charakteristický převahou malých vinařství, zaměřených na kvalitu a často i na pěstování řady místních tradičních odrůd révy jako jsou Friulano a Verduzzo nebo Picolit a Vitovska. Milovníkům vína je region Friuli - Venezia Giulia známý především bílým vínem z odrůd Pinot Grigio (26 % plochy) a Friulano (9%). Nejpěstovanější červenou odrůdou je Merlot (15 %). Charakter vína záleží na tom, zda se urodilo ve středomořském podnebí na jihu nebo v kopcích alpského předhůří na severu s kontinentálním podnebím. Najdete zde obvykle svěží vína ovocného stylu, jak by se dalo očekávat od vinařské zóny s chladným podnebím. Osvěžující vína vytváří Friulano nebo Verduzzo.

Carso / Carso-Kras DOC

Carso DOC zahrnuje zcela nebo částečně všechny obce provincie Terst a některé z provincie Gorizia. Na 34 hektarech vinic se ročně vyrobí 1 480 hektolitrů vína. Vyrábí se zde vína bílá a červená. Bílá vína představují 81 % produkce. Nosnými bílými odrůdami jsou Chardonnay, Gewürztraminer, Glera, Malvasia, Pinot Grigio, Sauvignon Blanc, Vitovska. Nosnými červenými odrůdami jsou Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Refosco, Terrano.

Nadmořská výška denominace se pohybuje od hladiny moře až po něco málo přes 650 metrů, přičemž vinice se obvykle nacházejí v oblasti mezi 100 a 400 m. Dlouhá a úzká oblast má dvojí klima, které se podílí na zvláštním charakteru vín. Silný vítr Bora se žene vyššími nadmořskými výškami a přináší extrémně nízké teploty a silné zimy. Níže po svahu, směrem k moři, převládá středomořské klima. Překvapivým faktem je, že tyto dvě oblasti odděluje vzdálenost pouhých několika set metrů. V červenci můžeme poprvé ochutnat bílou Riservu Carso/Carso-Kars Riserva DOC ročník 2022.

Základní kritéria Carso/Carso-Kars Riserva DOC Bianco 2022:

Carso/Carso-Kars Riserva DOC Bianco se rozlišuje podle hlavní odrůdy, kterými jsou Malvasia, Pinot Grigio, Sauvignon Blanc nebo Vitouska.

• Malvasia: Min. 85% Malvasia Istriana + ostatní bílé odrůdy

• Pinot Grigio: Min. 85% Pinot Grigio + ostatní bílé odrůdy

• Sauvignon: Min. 85% Sauvignon Blanc + ostatní bílé odrůdy

• Vitouska: Min. 85% Vitouska + ostatní bílé odrůdy

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 12 měsíců v sudu + 5 měsíců v lahvi

• První uvedení na trh červenec druhý rok po sklizni

Vína Carso DOC se vyznačují zvláštními organoleptickými vlastnostmi, které jsou jistě z velké části dány územím. Oblast dává bílým vínům krásnou slámově žlutou barvu, která má někdy více či méně intenzivní zlaté odlesky. Na patře je vjem příjemně měkký, zatímco ve vůni dominuje jasná a intenzivní ovocná, místy kořenitá vůně, typická pro různé druhy vinné révy.

Lazio

Lazio je region ve střední Itálii a je domovem starověkého hlavního města Říma. Pověst regionu je založena především na bílých vínech, hlavními odrůdami jsou Trebbiano, Malvasia di Candia a Malvasia Puntinata. Ve vinařském světě je Lazio známé především bílými víny jako Colli Albani, Est! Est!! Est!!!, a Frascati vyráběné v místních kopcích pro zásobování římských stolů. Lazio má na 20 400 ha a vyrobí se zde o něco více než 1,4 milionu hektolitrů vína. N tom se bílé víno podílí přes 70 %. Hlavními odrůdami v regionu jsou Malvasia (30 %) a Trebbiano (28 %).

V Laziu se dříve vyráběla silná, kulatá bílá vína určená pro okamžitou konzumaci. Dnes se region díky moderním metodám vinifikace prezentuje lehčími, suššími víny. Jsou to vína, která se pijí jako mladá. Vyznačují se vyšší kyselostí a jejich lehkost z nich dělá ideální doplněk místní kuchyně.

Červená vína nejsou tak známá, ale začínají si dělat jméno. To platí zejména pro ty vyrobené ze Sangiovese, Cesanese, Montepulciano, Merlot a Nero Buono di Coro. Za zmínku stojí také Canaiolo a Ciliegiolo; celkem se v oblasti vyskytuje více než 200 odrůd révy vinné.

Cesanese del Piglio / Piglio DOCG

Výrobní oblast Cesanese del Piglio DOCG se nachází v provincii Frosinone na svazích pohoří Ernici, v horním údolí Sacco. Oblast zahrnuje celé městské území Piglio a Serrone a část území Acuto, Anagni a Paliano. Na 142 hektarech vinic dosahuje roční produkce 4 200 hektolitrů červeného vína. Základní odrůdou pro Cesanese del Piglio je autochtonní Cesanese. Vyrábí se ve třech typech – Rosso, Superiore a Riserva. V černeci se poprvé objeví na trhu červené Cesanese del Piglio DOCG Superiore 2022.

Základní kritéria Cesanese del Piglio DOCG Superiore 2022:

• Min. 90 % Cesanese + ostatní červené odrůdy

• Min. 13 % alkoholu

• Zrání min. 18 měsíců v sudu

• První uvedení na trh červenec druhý rok po sklizni

Cesanese del Piglio se vyznačuje dobrou strukturou. Ta spolu s přítomností polymerizovaných polyfenolů a tříslovin dodává vínu charakter plného těla, absenci drsnosti a dobrou životnost. Víno má rubínově červenou barvu s fialovými odlesky, intenzivní aroma s květinovými a ovocnými vůněmi červených bobulí a peckovin Na patře má víno normální kyselost, sotva znatelnou hořkost, malou svíravost, dobrou strukturu, což přispívá k jejich chuťové vyváženosti.

Cesanese di Affile / Affile DOC

Cesanese di Affile DOC se nachází ve středovýchodní části regionu Lazio, v provincii Řím na svazích pohoří Affilani tvořeného třemi vápencovými skupinami Ruffi, Prenestini a Affilani. Cesanese di Affile DOC, to je pouhých 8 hektarů s produkcí 150 hektolitrů červeného vína. Základní odrůdou je Cesanese. Víno se vyrábí jako Rosso nebo Riserva. Premiérově se v červenci objeví na trhu červené Cesanese di Affile / Affile DOC Rosso ročník 2023.

Základní kritéria Cesanese di Affile / Affile DOC Rosso 2023:

• Min. 90 % Cesanese + ostatní červené odrůdy

• Min. 12,5 % alkoholu

• Zrání min. 8 měsíců

• První uvedení na trh červenec první rok po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Cesanese di Affile DOC patří rubínově červená barva. Čichový profil vína Cesanese di Affile DOC je jemný, charakteristický a na patře je suché, měkké, harmonické.

Odrůda Cesanese jistě pochází z Cesana, města nedaleko Říma. Existují dvě odlišné révy zvané Cesanese, obě široce pěstované v Laziu a zejména v oblasti Castelli Romani. Jsou to Cesanese Comune a vedle ní ještě Cesanese di Affile. Cesanese del Piglio je označení původu, a to buď DOC a DOCG. Vína z Cesanese jsou obecně méně komplexní a dlouhověká. Cesanese Comune se obvykle sklízí v první polovině října. Je to réva, která nemá příliš ráda vysoké nadmořské výšky a pro své obtížné dozrávání vyžaduje i dobré oslunění. Hrozny dozrávají extrémně pozdě, a to i ve slunečném podnebí kolem Říma. V některých případech hrozny nedosáhnou plné fenolické zralosti a výsledná řídká, vodnatá vína nevykazují nejlepší vlastnosti Cesanese. Pokud je Cesanese dobře vyrobeno, vykazuje bohatou, zralou třešňovou chuť s květinovými náznaky a někdy s nádechem červeného pepře. Vína jsou středně plná s jemnou tříslovinou a nejlépe s minimální dobou zrání v dubovém sudu. Kvůli dlouhému zrání může být příliš silné.

Lombardia

Region je s 24 705 ha vinic a výrobou 1,5 milionu hl vína na osmém místě mezi italskými regiony. Poměr produkce vína je přibližně půl bílého a půl červeného/růžového. Hlavními odrůdami v regionu jsou Croatina (17 %), Pinot Nero (14 %), Chardonnay (13 %) a Barbera (12 %).

Účinek klimatu každého z lombardských jezer je zvláště cenný v chladnějších a vyvýšenějších oblastech. Dobrým příkladem toho je Valtellina dramaticky orámovaná centrálními Alpami. Její vinice leží v nadmořských výškách mezi 230 a 765 metry a jsou chlazeny alpskými vánky, které vanou z východu na západ údolím. Stejně tak Franciacorta, jejíž vinná réva roste v kopcích jižně od jezera Iseo, využívá pozitivního vlivu jeho vodní plochy. Nejpozoruhodnější mezi nízko položenými vinicemi v Lombardii jsou ty v Pádské nížině: Oltrepo Pavese, Mantovano a San Colombano al Lambro.

Curtefranca DOC

Curtefranca DOC se nachází na jižním břehu jezera Iseo severozápadně od města Brescia. Východní hranice oblasti je vyznačena kopci kolem měst Saiano, Ome, Gussago a Cellatica. Západní hranici tvoří řeka Oglio, jižní Monte Ofrano a severní poslední výběžky pohoří Alpi Retiche (Ráthské Alpy). Na ploše 80 hektarů dosahuje roční produkce 5 800 hektolitrů vína. Základními odrůdami jsou bílé Chardonnay, Pinot Bianco a červené Cabernet, Franc, Carmenère, Merlot, Pinot Nero. Vyrábí se jako Rosso a Bianco, a také jako Rosso nebo Bianco s označením vinice.

Curtefranca DOC se vyznačuje klimatickými charakteristikami středomořského typu. Klima je v zimě relativně mírné, v létě není příliš horké, s mírnými denními a ročními výkyvy teplot. Blízkost jezera Iseo zmírňuje průměrné teploty, snižuje riziko mrazů a zintenzivnění srážek. Červená Curtefranca DOC ročník 2023 patří mezi červencové novinky.

Základní kritéria Curtefranca Rosso DOC 2023:

• Min. 25 % Merlot, min. 20 % Cabernet Franc a/nebo Carmenère; 10–35 % Cabernet Sauvignon, max., 15 % jiných červených odrůd

• Min. 11 % alkoholu

• Zrání min. 8 měsíců

• První uvedení na trh červenec první rok po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Curtefranca Rosso DOC patří intenzivní intenzivní červená barva s rubínově červenými odlesky. Čichový profil červeného vína Curtefranca DOC je středně plný, suchý a harmonický na patře.

Piemonte

Region Piemonte má 43 872 hektarů vinic registrovaných v roce 2020. Roční produkce představuje 2,6 milionu hektolitrů kvalitních vín. Nejvíce pěstovanými odrůdami jsou Barbera (31%), Moscato (22%), Dolcetto (13%) a Nebbiolo (10%). Region má 18 apelací DOCG. To je nejvíce ze všech italských regionů. Společně s Toskánskem mají i nejvíce apelací DOC (41).

Ve vinařském světě je Piemonte nejlépe známý pro dvojici velkých vín Barolo a Barbaresco, spolu s dalšími oblíbenými červenými víny vyrobenými z Barbera a Dolcetto, bílým Gavi a šumivým Asti.

Piemnote, to jsou čtyři zásadní oblasti pěstování vinné révy, Langhe, Monferrato, Asti a Sever Piemontu, kde se jednotlivé apelace často překrývají.

Piemont je druhým takovým regionem Itálie, kde najdeme tak mimořádně oceňovaná vína. Nebo je prvním? Tu otázku je lepší nerozhodovat. Stejně jako francouzští milovníci červeného vína nikdy nevyřeší otázku, zda Bordeaux nebo Burgogne je kolébkou toho top francouzského červeného, podobné je to i v Itálii. Jak Barolo z Piemontu, tak Brunello z Toskánska má své ortodoxní zastánce. Stejně jako v Burgundsku i v Piemontu drží jeho pověst mnoho malých rodinných vinařství zaměřených na kvalitu.

Asti DOCG

Výrobní oblast se nachází mezi provinciemi Alessandria a Cuneo. Na ploše 10 700 hektarů dosahuje roční produkce 770 tisíc hektolitrů vína. Základní odrůdou je bílé Moscato. Víno se vyrábí jako Bianco nebo Spumante, okrajově dezertní Vemdemmia Tardiva (pozdní sběr). Bílé víno představuje 35 % produkce, šumivé 65 %. Asti DOCG Spumante je oficiální partnerem tenisového okruhu ATP.

Na území Asti DOCG se nachází několik subzón. Jsou to Santa Vittoria d'Alba, která se nachází jihozápadně od Asti a západně od Alby, méně než 15 km severně od Barola. pokrývá všechny typy vína Asti. Subzóna Strevi, která leží jihovýchodně od Alby a 60 km východně od Santa Vittoria, vyrábí všechny typy kromě Vendemmia Tardiva. Subzóna Canelli je centrem výroby Moscato d'Asti a toto označení je povoleno na etiketách pouze pro lahve Moscato d'Asti vyrobené v této oblasti. V červenci se poprvé na trhu objeví šumivé Asti DOCG Metodo Classico ročník 2023.

Základní kritéria Asti DOCG Metodo Classico 2023:

• 97% Moscato Bianco + zbytek ostatních bílých odrůd

• Metodo Classico musí projít druhou fermentací v lahvi

• Min. 6 % alkoholu

• Zbytkový cukr od zero dosage až po dolce

• Zrání min. 9 měsíců na vlastních kvasinkách

• První uvedení na trh červenec první rok po sklizni

Organoleptické vlastnosti sektu Asti DOCG vyrobeného klasickou metodou zahrnují slámově žlutou, zlatožlutou barvu s jemnými a perzistentními bublinkami. Čichový profil vína je charakteristický, intenzivní, jemný a na patře sladký, harmonický.

Dolcetto di Ovada Superiore / Ovada DOCG

Dolcetto di Ovada Superiore / Ovada DOCG je oblast původu, která se nachází v pahorkatině Monferrato. Zahrnuje 22 obcí v provincii Alessandria a Ovada je centrem této denominace. Na 32 hektarech se ročně vypěstuje 700 hektolitrů vína, když jedinou povolenou odrůdu této denominnace je Dolcetto. Vyrábí se jako Superiore, a to buď s označením vinice původu nebo bez rozlišení, a nebo jako Riserva. V červenci máme poprvé příležitost ochutnat nové Dolcetto di Ovada Superiore / Ovada DOCG ročník 2022.

Základní kritéria Dolcetto di Ovada / Ovada DOCG Superiore 2022 (s označením vinice):

• 100 % Dolcetto

• Max. nadmořská výška 600 m • Min. 13 % alkoholu

• Zrání min. 20 měsíců

• První uvedení na trh červenec druhý rok po sklizni

Dolcetto di Ovada se vyznačuje jasně rubínově červenou barvou, bujnou vůní červených bobulí a středním tělem. Obvykle vykazuje mírné taniny a kyselost s hladkou dochutí a lehce hořkým mandlovým závěrem. Obecně je považován za výborného partnera k vydatným těstovinovým pokrmům. Příklady zahrnují místní těstovinový pokrm taglierini (dlouhé čerstvé těstoviny) s houbovou nebo lanýžovou omáčkou a lehké dušené maso.

Moscato Bianco je bílá aromatická odrůda rozšířená téměř po celém italském poloostrově, zejména v Piemontu, Lombardii, Venetu. Je jednou z nejvýznamnějších bílých odrůd z hlediska plochy vinic. Pěstuje se na na 13,5 tisících hektarech vinic. V Piemontu je bílé Moscato zdaleka nejintenzivněji pěstovanou bílou odrůdou a jednou z hlavních odrůd v mnoha obcích v provinciích Cuneo, Asti a Alessandria. Ve zbytku Itálie je známý a používaný k výrobě aromatických vín ve Valle d'Aosta, Oltrepò Pavese, Toskánsku, Puglii, Sicílii a Sardinii. Je to velmi všestranná odrůda révy vinné, jejíž vína se dělí do tří velkých kategorií:

• vína suchá a aromatická, velmi svěží a pitelná,

• sladká šumivá vína, jako je sekt Asti DOCG

• pozdní sběry a sladká dezertní vína.

Bílá vína Moscato jsou velmi aromatická, lehká a elegantní vína, s dobrou svěžestí, s květinovými, citrusovými a šalvějovými tóny. Vynikají svou lehkostí. Jsou to elegantní vína s vynikající kyselinkou a sotva znatelnou mineralitou. Asti Spumante se vyznačuje svou pitelností.

Dolcetto je červená autochtonní odrůda pěstovaná z 98 % v Piemontu na výměře 6 tisíc hektarů. Dolcetto je často považováno za třetí odrůdu červeného vína v Piemontu. Historicky bylo něco jako chudý bratranec odrůd Nebbiolo a Barbera. Jako taková je tato adaptabilní, brzy dozrávající odrůda často odsouvána do chladnějších vinic, kde by zejména Nebbiolo mělo potíže s dozráváním. Tyto pozemky se často nacházejí ve vyšších nadmořských výškách. Naštěstí tato chladnější místa také pomáhají odrůdě zachovat kyselost a vyhnout se předčasnému zrání (dozrává již několik týdnů před Nebbiolo). To může být důležitým vyrovnávacím faktorem pro mnoho moderních verzí Dolcetta z celého Piemontu.

Typické víno Dolcetto je intenzivně a jasně zbarvené a nabízí tmavé, jemně kořenité aroma se zemitými podtóny mandlí nebo vlašských ořechů v taninovějších verzích. Vzhledem k tomu, že vína nejsou obecně určena pro dlouhodobé skladování ve sklepě, měla by být spotřebována do tří až čtyř let od vinobraní.

Vína se vyznačují zejména nízkou kyselostí, z čehož pramení i název odrůdy ve významu "malá sladká". Název odrůdy by snadno mohl vést k domněnce, že všechna vína Dolcetto jsou sladká. Ve skutečnosti jsou sladká vína Dolcetto výjimečně.

Colli Tortonesi DOC

Colli Tortonesi DOC se nachází se v provincii Alessandria. Na 325 hektarech vinic dosahuje roční produkce 7 700 hektolitrů vína. Základními bílými odrůdami jsou Barbera Bianca, Chardonnay, Cortese, Favorita, Moscato, Müller-Thurgau, Pinot Bianco, Pinot Grigio, Riesling, Sauvignon Blanc, Sylvaner Verde, Timorasso, Welschriesling (Riesling Italico).

Základní červené odrůdy jsou Aleatico, Barbera, Bonarda, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Croatina, Dolcetto, Freisa, Grignolino, Lambrusca di Alessandria, Merlot, Nebbiolo, Pinot Nero, Sangiovese. Vyrábí se jak víno bílé, tak i růžové, červené a šumivé. V oblasti Colli Toronesi DOC se nachází dvě subzóny: Monleale a Terre di Libarna. Monleale představuje jednu z nejvýznamnějších vinařských oblastí v regionu Piemont. Hlavní zde pěstovanou odrůdou je červená Barbera. Červené Colli Tortonesi DOC Monleale Barbera ročník 2022 se poprvé objeví na trhu v červenci.

Základní kritéria Colli Tortonesi DOC Monleale Barbera2022:

• Min. 85 % Barbera

• Max. nadmořská výška 600 m

• Min. 12,5 % alkoholu

• Zrání min. 20 měsíců, včetně 6 měsíců v dubovém sudu

• První uvedení na trh červenec druhý rok po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Colli Tortonesi Monleale DOC patří intenzivní rubínově červená barva. Čichový profil vína Colli Tortonesi Monleale DOC je intenzivní, perzistentní, elegantní a na patře je suché, harmonické a robustní.

Barbera je červená odrůda původem z Piemontu pěstovaná zejména v Itálii na rozloze 18 tisíc hektarů. Vedle Piemontu (67 %) je nejvíce zastoupená v Lombardii (12 %) a v Emilia-Romagna (11 %). Barbera se věhlasem často nachází ve stínu Nebbiola, přesto produkuje výrazná a vysoce atraktivní aromatická a všestranná červená vína.

Barbera hraje zásadní rolii zejména ve vínech Barbera d'Alba a Barbera d'Asti z Piemontu. Spolu s Nebbiolo a Dolcetto je synonymem pro Piemont, i když se vyskytuje v několika italských dalších vinařských oblastech, jako jsou Emilia-Romagna, Puglia, Kampánie a dokonce i ostrovní oblasti Sicílie a Sardinie. Na přelomu 21. století to byla v Itálii třetí nejčastěji pěstovaná červená odrůda vinné révy po Sangiovese a Montepulcianu. V mládí má většina vín Barbera jasně červený třešňový charakter, který se od Nebbiolo odlišují měkčími tříslovinami a určitou kulatostí. Když zraje v sudu a nechá se několik let zrát v lahvi, změní se na hutnější, višňově.

Zrání v sudu může také přidat dřevité taniny, kde by mohly nahradit obecně nízký obsah taninů, kterým se odrůda vyznačuje.

Gavi / Cortese di Gavi DOCG

Gavi / Cortese di Gavi DOCG se nachází v převážně kopcovitém pásmu v jižní části provincie Alessandria, v nejjihovýchodnějším rohu Piemontu. Na rozhraní velké nížiny a hor jsou pozemky s aluviálními půdami, které jsou málo vhodné pro intenzivní využívání jiných zemědělských plodin. Ale právě díky těmto vlastnostem jsou vhodné pro kvalitní vinařství s nízkými produkčními výnosy, které dodávají vínům zvláštní ráznost a komplexnost. Na 1 570 hektarech vinic se ročně vyrobí téměř 100 tisíc hektolitrů bílého a šumivého vína. Základní odrůdou je Cortese. Víno se vyrábí jako Bianco a Spumante. Nový ročník šumivého Gavi / Cortese di Gavi DOCG 2023 Metodo Classico se v červenci poprvé objeví na trhu.

Základní kritéria Gavi / Cortese di Gavi DOCG 2023 Metodo Classico:

• 100 % Cortese

• Metodo Classico - musí projít druhou fermentací v lahvi

• Min. 11 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut naturale (zero dosage) až po extra dry

• Zrání min. 9 měsíců na vlastních kvasinkách

• První uvedení na trh červenec první rok po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti sektu Gavi / Cortese di Gavi DOCG patří slámově žlutá barva s jemnými a perzistentními bublinkami. Vyznačuje se svým suchým charakterem a křupavou a svěží kyselostí, pocházející z půd bohatých na minerály této oblasti. Čichový profil vína Gavi / Cortese di Gavi spumante DOCG je jemný, charakteristický a na patře je suchý, harmonický, příjemný. Vůně je zvláště květinová a nabízí jemné aroma připomínající bílé květy, citrony, zelená jablka a medové tóny.

Cortese je původní bílá réva pěstovaná v Piemontu od 18. století. Vyžaduje kopcovité oblasti a vynikající expozice, suché klima. Cortese dává vínům vysokou koncentraci cukru, vysokou kyselost s nízkým obsahem alkoholu. Vína jsou měkká a jemně vonící, lišící se v závislosti na pěstitelské oblasti. Dlouhotrvající zjemnění v láhvi poskytuje víno s velkým charakterem a komplexností.

Nizza DOCG

Výrobní oblast Nizza DOCG představuje vybrané oblasti pro pěstování vinné révy Barbera. Zahrnuje 18 obcí v provincii Asti v blízkém okolí obce Nizza Monferrato. Na 244 hektarech se ročně vyrábí 7 800 hektolitrů červené Barbery, která je v tomto případě jedinou povolenou odrůdou. Vyrábí se jako Rosso nebo Riserva. V regálech vinoték se v červenci poprvé objeví také červené Nizza DOCG Rosso 2022 a jeho Riserva 2021.

Základní kritéria Nizza DOCG Rosso 2022:

• Min. 100 % Barbera

• Min. 13 % alkoholu (13,5 % u vín s označením vinice)

• Zrání min. 18 měsíců, včetně 6 měsíců v dubovém sudu

• První uvedení na trh červenec druhý rok po sklizni.

Základní kritéria Nizza DOCG Riserva 2021:

• Min. 100 % Barbera

• Min. 13 % alkoholu (13,5 % u vín s označením vinice)

• Zrání min. 30 měsíců, včetně 12 měsíců v dubovém sudu

• První uvedení na trh červenec třetí rok po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Nizza DOCG patří granátově červená a rubínově červená barva. Čichový profil vína Nizza DOCG je éterický a na patře je suché, harmonické, plné.

Roero DOCG

Roero DOCG se rozkládá na levém břehu řeky Tanaro, jihozápadně od Asti a severně od Alba. Oblast, kterou tvoří 19 obcí, představuje 830 hektarech vinic a vyrobí se zde ročně 52 tisíc hektolitrů vína bílého, červeného a šumivého. V této oblasti se vždy pěstovaly dvě hlavní vinné révy, Nebbiolo a Arneis. Nebbiolo se dobře přizpůsobilo nejstrmějším svahům kopců, v nejhubenějších a nejpísčitějších půdách, kde se získává voňavé a parfémované víno, elegantní a velkorysé na vjemy počínaje nádherně vyzývavou intenzivní rubínově červenou barvou. Bílá odrůda vinné révy, Arneis, roste na těchto kopcích od roku 1400 a získává jemné a elegantní vůně, které připomínají bílé květy a náznaky čerstvého ovoce od jablek přes broskve až po lískové ořechy. V červenci můžeme poprvé ochutnat nový ročník červeného Roero DOCG 2022 a jeho Riservu 2021.

Základní kritéria Roero DOCG Rosso 2022:

• Min. 95 % Nebbiolo + 5 % ostatních červených odrůd

• Min. 12,5 % alkoholu (13,5 % u vín s označením vinice)

• Zrání min. 20 měsíců, včetně 6 měsíců v dubovém sudu

• První uvedení na trh červenec druhý rok po sklizni

Základní kritéria Roero DOCG 2021 Riserva:

• Min. 95 % Nebbiolo + 5 % ostatních červených odrůd

• Min. 12,5 % alkoholu (13,5 % u vín s označením vinice)

• Zrání min. 32 měsíců, včetně 12 měsíců v dubovém sudu

• První uvedení na trh červenec třetí rok po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Roero DOCG patří rubínově červená a granátově červená barva. Čichový profil vína je ovocný, charakteristický a na patře suché, plné, harmonické, tříslovinové.

Sardegna

Pouze malé procento ostrovní půdy je věnováno vinné révě. V roce 2020 bylo na ostrově obděláváno necelých 27 tisíc hektarů vinic.

Najdeme zde odrůdy francouzského a španělského původu, jako na příklad Grenache (zde nazývané Cannonau), Carignan a Cabernet Sauvignon.

Nejvíce „italskými“ odrůdami jsou zde Malvasia a Vermentino. Muškát bílý (Moscato Bianco) je všudypřítomný po celém Středomoří. Vedle těchto známých odrůd vinné révy se na ostrově pěstují poměrně unikátní odrůdy jako Torbato, Semidano, Niederra, Nuragus, Monica a Nasco.

Nasco di Cagliari DOC

Nasco di Cagliari DOC se nalézá v okolí města Cagliari. Vznikla v červnu 1972, ve stejné době jako ostatní Cagliari DOC, Malvasia di Cagliari DOC a Monica di Cagliari DOC. Poté se od roku 2005 sloučila s ostatními do Cagliari DOC. Na jejích 30 hektarech se ročně vyrobí 840 hektolitrů bílého nebo desertního vína, jejichž základní odrůdou je Nasco. Vína Nasco di Cagliari DOC se vyrábí výhradně z révy Nasco, kdysi známý jako Nascu, název odvozený z latinského slova muscus (což znamená pižmo), v odkazu na nezaměnitelnou vůni odrůdy. Předpokládá se, že Nasco bylo jednou z prvních vinné révy, která se dostala na Sardinii. Víno se vyrábí jako bílé nebo dezertní. V červenci poprvé se na trhu objeví bílé Nasco di Cagliari DOC ročník 2023.

Základní kritéria Nasco di Cagliari DOC 2023 Bianco:

• Min. 95 % Nasco

• Min. 13,5 % alkoholu

• Zrání min. 6 – 8 měsíců

• První uvedení na trh červenec první rok po sklizni

Organoleptické vlastnosti Nasco di Cagliari DOC zahrnují slámově žlutou až zlatožlutou barvu. Čichový profil vína Nasco di Cagliari DOC je jemný a na patře je příjemný, suchý, sladký.

Toscana

Toskánská vína jsou všeobecně známá a populární v široká veřejnosti. Jsou považována z to nejlepší, co italské vinařství může nabídnout. K jejich popularitě přispívá i bukolická krajina, která je, spolu s historickými městy, jedním z nejčastěji navštěvovaných turistických cílů. A samozřejmě samostatnou kapitolou italského turismu je putování po vinařských cestách.

Trojici ikonických toskánských vín tvoří Brunello di Montalcino, Chianti Classico a Vino Nobile di Montepulciano. Vedle nich je však Toskánsko domovem řady dalších skvělých vín jako jsou vína z oblasti Bolgheri nebo Maremma a nebo San Gimignana známého svým bílým Vernaccia di San Gimignano.

Chianti Classico DOCG

Chianti Classico DOCG se vyrábí ve vymezené oblasti mezi Florencií a Sienou na 5 100 ha vinic s roční produkcí 2655 tisíc hektolitrů červeného vína. Vyrábí se jako Rosso, Riserva a Gran Selezione. Výrobní oblast Chianti Classico je první na světě, která byla definována zákonem, a to vyhlášením v roce 1716 velkovévodou z Toskánska Cosimem III. Oznámení specifikovalo hranice oblastí, ve kterých by se mohla vyrábět vína Chianti, a založilo kongregaci, která bude dohlížet na výrobu, přepravu, kontrolu proti podvodům a obchod s víny (jakýsi předchůdce konsorcia).

Zásadní odrůdou je Sangiovese. Sangiovese je odrůda vína, která je velmi citlivá na vnější faktory a má schopnost modifikovat své aroma v závislosti na půdě, ve které se pěstuje. Chianti Classico má květinový buket kosatců a fialek typický pro pískovcovou půdu této oblasti, která představuje charakteristický organoleptický prvek. Vůně bobulí pochází z vápenaté složky půdy. V lednu se poprvé objevila na trhu Riserva Chianti Classico. V červenci přichází nový ročník 2021 jeho Gran Selezione.

Základní kritéria Chianti Classico DOCG Gran Selezione 2021

• Min. 80 % odrůdy Sangiovese (od roku 2027 90 %)

• Max. nadmořská výška 700 m

• Min. 13 % alkoholu

• Zbytkový cukr max. 4 g/l

• Zrání min. 30 měsíců včetně 3 měsíce v lahvi

• První uvedení na trh leden třetí rok po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Chianti Classico Gran Selezione DOCG patří rubínově červená barva s granátovými odlesky. Čichový profil vína Chianti Classico Gran Selezione DOCG je perzistentní, ovocný a na patře vyvážené, perzistentní, suché.

Produkt přidán do oblíbených
Produkt přidán do porovnání

Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s použitím souborů cookies.