Duben je měsícem, který jistě potěší zejména přátele šumivých italských vín. Prvně se objeví ve vinotékách jejich nové ročníky. V tomto měsíci se pochopitelně můžeme setkat z celou řadou bílých i červených vín z dalších italských denominací. Některé jsou rozlohou velké a plocha jejich vinic se počítá ve stovkách i tisících hektarů. Jiné jsou rozlohou malé, když zaujímají plochu jen několika desítek nebo i jednotek hektarů, a proto jejich produkce vína není nijak veliká. Vína těchto oblastí pak objevíte v regálech vinoték jen výjimečně. Za to se s nimi můžete setkat přímo ve vinařstvích nebo lokálních restauracích. Pro mnohé z nás je koníčkem objevovat, jaká zajímavá vína z lokální produkce je možné ochutnat. A tak vám informace na stránkách tohoto seriálu mohou přinést inspiraci na cestách po Itálii.

Nejdříve se však podívejte na stručný přehled toho, co duben přináší nového ve světě italských vín.

Abruzzo

Abruzzo DOC

Cerasuolo d’Abruzzo Superiore DOC

Trebbiano d’Abruzzo DOC

Friuli-Venezia Guilia

Friuli Colli Orientali DOC

Rosazzo DOCG

Piemonte

Alta Langa DOCG

Canelli / Moscato di Canelli DOCG

Gavi / Cortese di Gavi DOCG

Langhe DOC

Lombardia

Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG

Sardegna

Cannonau di Sardegna DOC

Sicilia

Etna DOC

Toscana

Montecucco Sangiovese DOCG

Trentino-Alto Adige

Alto Adige / Südtirol DOC

Trento DOC

Veneto

Custoza DOC

Soave Superiore DOCG

Abruzzo

V regionu Abruzzo se víno pěstuje na 32 685 hektarech s roční produkcí 35 milonů lahví vína. Najdeme zde dvě apelace DOCG, Coline Terame Montepulciano d´Abruzzo DOCG a Terre Tollesi/Tullum DOCG, a dále pak dalších sedm apelací DOC. Tento nevelký region je 5. největším producentem vína v Itálii. Kolem 58 % produkce představují červená vína. Ve světe vína je Abruzzo známo zejména vínem z hroznů odrůdy Montepulciano. Druhou nosnou odrůdou je bílá Trebbiano. Tři čtvrtiny celkové produkce vína pochází ze 40 družstevních vinařství (32 činných v provincii Chieti), které společně se soukromými tvoří rámec 160 zpracovatelských společností.

Abruzzo DOC

V dubnu se poprvé v regálech vinoték objeví Abruzzo DOC Metodo Classico 2022. Abruzzo DOC Metodo Classico 2022 je bílé šumivé víno vyrobené klasickou metodou.

Denominace Abruzzo DOC zahrnuje celý pobřežní a podhorský kopcovitý pás regionu Abruzzo. V centrální oblasti se rozšiřuje do vnitrozemí a zahrnuj náhorní plošinu Alto Tirino na severu a údolí Subequana na severozápadě. Na jihu pak údolí Peligna a na jihozápadě údolí Roveto. Vyrábí se zde jak bílé, tak i růžové, červené, šumivé i dezertní. Réva Montepulciano je základem červeného vína Abruzzo DOC. Pro bílé víno Abruzzo DOC je stěžejní odrůdou Trebbiano.

V dubnu přichází do prodeje šumivé Abruzzo DOC Metodo Classico 2022.

Abruzzo DOC Metodo Classico 2022

• Min. 60 % odrůdy Chardonnay, Cococciola, Montonico Bianco, Passerina, Pecorino, Pinot Nero (vinifikované jako bílé víno) a/nebo Trebbiano + max. 10% ostatních aromatických odrůd

• Druhá fermentace v lahvi (Metodo Classico)

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 18 měsíců v sudu, včetně 15 měsíců na vlastních kvasinkách

• Zbytkový cukr od Brut natural až po Demisec

• První uvedení na trh duben druhý rok po sklizni

Bílé šumivé víno Abruzzo DOC klasickou metodou je jedním z druhů vín zařazených do označení Abruzzo DOC. Organoleptické vlastnosti bílého šumivého vína Abruzzo DOC klasickou metodou zahrnují slámově žlutou barvu s jemnými a perzistentními bublinkami. Čichový profil bílého sektu Abruzzo DOC Metodo Classico je jemný, široký, komplexní a na patře svěží, příjemný, harmonický.

Cerasuolo d’Abruzzo Superiore DOC

V dubnu se poprvé v regálech vinoték objeví Cerasuolo d´Abruzzo Superiore DOC 2023. Cerasuolo d´Abruzzo Superiore DOC 2023 je červené tiché víno.

Denominace Cerasuolo d’Abruzzo Superiore DOC, to je 1000 hektarů vinic s roční produkcí 665 tisíc lahví vína. Základní odrůdou je Monntepulciano. Vyrábí se růžové víno ve verzích Rosato a Superiore. Oblast označení Cerasuolo d'Abruzzo DOC se shoduje s oblastí Abruzzo DOC. Zahrnuje celý pobřežní a podhorský kopcovitý pás regionu. Ten se ve střední části regionu rozšiřuje do vnitrozemí a zahrnuje tak i náhorní plošinu Alto Tirino na severu na severozápadě údolí Subequana, na jihu pak údolí Peligna a na jihozápadě údolí Roveto. Oblast zahrnuje čtyři subzony pro verzi Superiore: Colline Pescaresi, Colline Teramane, Terre Aquilane/Terre de L’Aquila a Terre di Chieti. Stejně jako u Montepulciano d'Abruzzo DOC a Trebbiano d'Abruzzo DOC je oblast označení omezena na půdu, která leží pod 600 metrů. Proto se většina vinic nachází v nižší východní části regionu.

Cerasuolo d’Abruzzo Superiore DOC 2023

• Min. 90 % odrůdy Montepulciano

• Max. nadmořská výška 600 m, pro jižní svahy 700 m

• Min. 12,5 % alkoholu

• Zrání min. 5 měsíců

• První uvedení na trh duben v následujícím roce po sklizni

Zvláštní technika výroby vína s použitím velmi krátké doby kontaktu moštu se slupkou červených hroznů umožňuje získat lehká a živá vína. Výsledkem je víno s jemnou pigmentací, podobnou barvě třešní (odtud název Cerasuolo). Barva je tedy charakteristickým prvkem těchto vín, ale svůj význam má i jemnost a soudobá intenzita a komplexnost vůní. Zkrácená doba macerace také vede k nízké absorpci tříslovin ze slupek a semen. Zanechává charakteristickou svěžest a aromatickou perzistenci v ústech.

Trebbiano d’Abruzzo DOC

V dubnu přichází poprvé na trh suché bílé víno  Trebbiano d'Abruzzo DOC Superiore 2023.

Označení Trebbiano d'Abruzzo DOC odkazuje na suché bílé víno. Je to jediné DOC v Abruzzu věnované výhradně bílému vínu. Výrobní oblast Trebbiano d'Abruzzo DOC pokrývá přesně stejnou oblast jako Montepulciano d'Abruzzo DOC. Na 2 tisících hektarech vyrábí 1,6 milionu lahví. Základní odrůdou je Trebbiano a vyrábí se ve třech verzích: Bianco, Superiore a Riserva. Základními odrůdami pro Trebbiano d'Abruzzo DOC je Trebbiano Toscano nebo Trebbiano Abruzzese. Trebbiano Abruzzese je odrůda odlišná od toskánské a jak název napovídá, pocházející z této oblasti. 

Trebbiano d’Abruzzo DOC Superiore 2023

• Min. 90 % odrůdy Trebbiano Abruzzese a/nebo Trebbiano Toscano

• Max. nadmořská výška 600 m, pro jižní svahy 700 m

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 5 měsíců

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Vína jsou zlatavé barvy, suchá a ovocná, s jemným buketem a charakteristická svěží kyselinkou. Někteří výrobci používají sudovou fermentaci a/nebo zrání, aby vytvořili vína s větší komplexností, hloubkou a tělem. Organoleptické vlastnosti Trebbiano d'Abruzzo DOC zahrnují slámově žlutou barvu. Čichový profil vína Trebbiano d'Abruzzo DOC je jemný a na patře suché, pikantní, Trebbiano d'Abruzzo DOC, harmonické. Někteří výrobci používají sudovou fermentaci a/nebo zrání, aby vytvořili vína s větší komplexností, hloubkou a tělem. Čichový profil vína Trebbiano d'Abruzzo Superiore DOC je jemný a na patře suché, Trebbiano d'Abruzzo Superiore DOC, harmonické.

Trebbiano Abruzzese je velmi všestranná réva, která dává vína slámově žluté barvy, v mládí se zelenkavými odlesky, s dobrou kyselinou, lehkou a nepříliš strukturovanou. Jejich vůně je květinová a ovocná a při ochutnání se objevují stejné čichové vůně, než se přejde k typické a jemné dochuti hořkých mandlí. Trebbiano Abruzzese, sklizené na vrcholu své technologické vyspělosti, dává vína s vysokým obsahem alkoholu, ale často méně pronikavá ve svých charakteristických vůních, jak co do intenzity, tak komplexnosti. Trebbiano Abruzzese dokáže prokázat skvělé kvality, pokud je pěstováno s nízkými výnosy a pečlivě vinifikováno. V závislosti na období sklizně, metodice a vinařských technologiích může dát jak vínům s velkou životností, strukturou a tělem, pravděpodobně nemyslitelným pro bílé víno, tak i jiným, připravenějším k pití, s velmi svěžími ovocnými tóny. intenzita a střední složitost.

Trebbiano Toscano je vinná réva charakterizovaná spíše produktivitou než osobností. Dodává vínům výraznou kyselost. Mošty mají lehkou strukturu, málo alkoholu, ale hodně kyselin, které se pak dodávají vínu. Vína Trebbiano Toscano jsou obecně suchá a s vysokou kyselinkou, spíše anonymní a lehká a nepříliš atraktivní. Vinná réva je obecně vinifikována ve směsích s jinými hrozny, jako například v případě Vin Santo, kterému se daří získat aroma díky Malvasii.

Friuli-Venezia Guilia

V regionu Friuli-Venezia Giulia se nachází 28,5 tisíc hektarů vinic s roční produkcí necelých 25 milionů lahví. Region je charakteristický převahou malých vinařství, zaměřených na kvalitu a často i pěstování řady místních tradičních odrůd révy jako jsou Friulano a Verduzzo nebo Picolit a Vitovska. Milovníkům vína je region Friuli - Venezia Giulia známý především bílým vínem z odrůd Pinot Grigio (26 % plochy) a Friulano (9%). Nejpěstovanější červenou odrůdou je Merlot (15 %). Charakter vína záleží na tom, zda se urodilo ve středomořském podnebí na jihu nebo v kopcích alpského předhůří na severu s kontinentálním podnebím. Najdete zde obvykle je svěží vína ovocného stylu, jak by se dalo očekávat od vinařské zóny s chladným podnebím. Osvěžující vína vytváří Friulano nebo Verduzzo.

Friuli Colli Orientali DOC

V dubnu přichází poprvé na trh bílé Friuli Colli Orientali DOC Cialla Bianco 2023, Friuli Colli Orientali DOC Cialla Ribolla Gialla 2023 a červené Friuli Colli Orientali DOC Cialla Rosso 2023.

Friuli Colli Orientali DOC se rozprostírá na území, které pokrývá celé nebo část devatenácti obcí ve středovýchodní oblasti provincie Udine, poblíž hranic se Slovinskou republikou. Vinice této denominace zaujímají plochu 1 900 hektarů a ročně se zde vyprodukuje 720 tisíc lahví bílých, červených vín a desertních vín.

Oblast Colli Orientali del Friuli dává bílým vínům slámově žlutou barvu s více či méně nazelenalými či zlatavými odlesky, nebo v případě Pinot grigio více či méně zvýrazněným měděným odleskem. V ústech jsou vína příjemná, měkká, s jasnými a intenzivními vůněmi od trvalé ovocné až po jemné a elegantní květinové. Tón hořkých mandlí je charakteristický pro typickou vinnou révu, ze které pochází, Tocai Friulano. Struktura vín Colli Orientali také umožňuje dlouhé zrání v průběhu času.

Červená vína se vyznačují rubínově červenou barvou s různými odstíny, ve vůni je příjemná jemnost směřující k bylinkám, kořenitosti a náznakům podrostu a drobného ovoce. V ústech jsou vyvážené, s příchutí svíravosti pro původní odrůdy vhodnější pro zrání, kyselost je proto vždy přítomná, aniž by narušila chuť.

Friuli Colli Orientali DOC zahrnuje pět podoblastí: Cialla, Pignolo di Rosazzo, Ribolla Gialla di Rosazzo, Schioppettino di Prepotto a Refosco di Faedis.

Podoblast Cialla zahrnuje část obce Prepotto a dává vzniknout 6 vínům, z nichž 4 označují odrůdu: Ribolla Gialla, Verduzzo Friulano, Schioppettino, Refosco dal Peduncolo Rosso. Podzóny Pignolo di Rosazzo a Ribolla Gialla di Rosazzo spadají do malé oblasti mezi obcemi Corno di Rosazzo, Manzano a San Giovanni al Natisone. Tam vyrábějí dvě původní vína, Pignolo a Ribolla Gialla. Pignolo bezesporu představuje nejaristokratičtější z vín s výrazným sklonem k dlouhému zrání. Koncentrace polyfenolů a taninů spolu s vysokou koncentrací alkoholu se mísí v celek, který umožňuje, aby vydržel v průběhu času, a to až do deseti let života s produkty, které se stále projevují na nejvyšší úrovni.

Schioppettino di Prepotto zahrnuje část obce Prepotto a vyznačuje se jediným vínem, které našlo jeden ze svých největších projevů v této obci.

Refosco di Faedis je podoblast charakteristická produkcí místní révy Refosco a zahrnuje obce Faedis a Torreano, Attimis, Nimis, Povoletto a Tarcento.

V dubnu se v prodeji vinoték poprvé objeví z podzóny Cialla následující vína: Bianco, Cialla Ribolla Gialla a Cialla Rosso.

Friuli Colli Orientali DOC Cialla Bianco

• Jakékoli cuveé odrůd Picolit, Ribolla Gialla a/nebo Verduzzo Friulano

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 5-6 měsíců

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Organoleptické vlastnosti Friuli Colli Orientali Bianco DOC „Cialla“ se odvíjejí od použitých odrůd.

Picolit

Bílá odrůda vinné révy, pocházející z Friuli. Výnosy jsou proto slabé a nestálé, navzdory dobré síle révy. Velmi omezené výnosy však mají také tu výhodu, že produkují sladší fazole s intenzivním aroma. Nejlepší výrobní oblastí je určitě oblast Rosazzo. Vína mají sytě slámově žlutou barvu s komplexním čichovým rozsahem, který sahá od divokých květů po mandle, s ovocnými tóny broskve a kaštanu a strukturovanou a elegantní chutí s pěkným plným tělem.

Verduzzo Friulano

Bílá odrůda révy vinné, která se pěstuje ve Friuli v provincii Udine již více než století. V oblasti Grave a v jiných rovinatých oblastech dává Verduzzo Friulano suché a voňavé víno s intenzivními ovocnými tóny, zatímco v Colli Orientali se používá především při výrobě sladkých vín, která se rovněž vyznačují dobrou predispozicí ke zrání. Chuť je ovocná, středně tříslová a typicky nasládlá. Verduzzo Friulano v nejjednodušších verzích se pije mladé a čerstvé, ale jeho hrozny se velmi dobře hodí i pro pozdní sběr, poskytují vína s vysokým obsahem cukru a taninu, díky nimž jsou optimální pro zrání v dubových sudech. Víno pak získává sytě zlatožlutou barvu a svůj charakteristický buket. Verduzzo Friulano lze také vinifikovat ze sklizených hroznů a nechat je několik měsíců sušit na stojanech. Tak se získává Ramandolo, jantarově zbarvené passito víno, velmi alkoholické a příjemně sladké, schopné dát jedinečné pocity.

Friuli Colli Orientali DOC Cialla Ribolla Gialla

• Min. 85% Ribolla Gialla

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 5-6 měsíců

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Friuli Colli Orientali DOC Cialla Rosso

• Jakékoli cuveé odrůd Refosco a/nebo Schioppettino

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 5-6 měsíců

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Ribolla Gialla je prastará původní vinná réva z Friuli-Venezia Giulia, pěstovaná od římských dob ve své oblasti excelence, tedy v kopcích kolem Rosazzo. Z hroznů révy vinné Ribolla Gialla se vyrábí svěží bílé víno se vždy živou kyselinkou, jemnou chutí a charakteristickou ovocnou vůní. Je to víno světle slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky, suché, svěží a příjemně vonící chuti, bohaté na kyseliny a celkově harmonické.

Refosco dal Peduncolo Rosso je domorodá réva z Friuli-Venezia Giulia, která za svůj zvláštní název vděčí červené barvě stopky. Refosco dal Peduncolo Rosso, vinifikované tradičním způsobem, dává velmi hranaté, tříslovité a také kyselé víno, které ho může učinit drsným a bouřlivým. Vyžaduje maximální péči a dobu zrání ve dřevě, aby se z ní stalo skvělé červené víno. Organoleptické vlastnosti Friuli Colli Orientali Rosso DOC „Cialla“ zahrnují rubínově červenou až rubínově červenou barvu s granátovými odlesky. Čichový profil vína Friuli Colli Orientali Rosso DOC „Cialla“ je vínový, charakteristický a na patře je plné, suché.

Schioppettino je odrůda s prastarým původem z Friuli-Venezia Giulia, jejíž počátky sahají až do středověku. Vína vyrobená s Schioppettino mají velmi zajímavý a rozmanitý aromatický profil s jemně kořenitými tóny. Mladé verze jsou svěží vína, s voňavou vůní lesních plodů. Jsou to barevná, tmavá, středně alkoholická vína s dobrým tělem, střední kyselinkou a lehkou tříslovou strukturou.

Rosazzo DOCG

V dubnu přichází poprvé na trh bílé Rosazzo DOCG 2022.

Rosazzo DOCG je donominace, která zaujímá rozlohu pouhých 19 hektarů, na které vyprodukuje ročně 3,5 tisíce lahví bílého vína. Základní odrůdou je Friulano. Denominace se nachází v blízkosti stejnojmenného románského opatství Rosazzo nedaleko Udine, které bylo postaveno v letech 1068 až 1070. Oblast této malé DOCG zahrnuje území komunit San Giovanni al Natisone, Manzano a Corno di Rosazzo. V dubnu přichází poprvé na trh Trebbiano d'Abruzzo DOC Superiore 2023.

Rosazzo DOCG 2022

• 50–60% Friulano, 20–30% Sauvignon Blanc, 20–30% Chardonnay a/nebo Pinot Bianco, max. 10% Ribolla Gialla, max. 5% ostatních bílých odrůd

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 18 měsíců

• První uvedení na trh duben v druhém roce po sklizni

Friulano (Tocai Friulano) je původní réva z Friuli-Venezia Giulia. Je velmi starobylého původu s písemnými doklady starými více než dvě století. Předpokládá se, že byla dovezena z Maďarska do Benátska a Friuli-Venezia Giulia. Tocai Friulano dává slámově žluté víno se zelenkavými odstíny. Vůně je jemná a vyznačuje se typickými tóny mandlových květů a hořkých mandlí. Na patře je jemné a má vynikající strukturu, s dobrou rovnováhou mezi svěžestí, chutí a alkoholovou složkou as příjemnou mandlovou perzistencí.

Lombardia

Region je s 24 705 ha vinic a výrobou 1,5 milionu hl vína na osmém místě mezi italskými regiony. Poměr produkce vína je přibližně půl bílého a půl červeného/růžového. Hlavními odrůdami v regionu jsou Croatina (17 %), Pinot Nero (14 %), Chardonnay (13 %) a Barbera (12 %).

Účinek klimatu každého z lombardských jezer je zvláště cenný v chladnějších a vyvýšenějších oblastech. Dobrým příkladem toho je Valtellina dramaticky orámovaná centrálními Alpami. Její vinice leží v nadmořských výškách mezi 230 a 765 metry a jsou chlazeny alpskými vánky, které vanou z východu na západ údolím. Stejně tak Franciacorta, jejíž vinná réva roste v kopcích jižně od jezera Iseo, využívá pozitivního vlivu jeho vodní plochy. Nejpozoruhodnější mezi nízko položenými vinicemi v Lombardii jsou ty v Pádské nížině: Oltrepo Pavese, Mantovano a San Colombano al Lambro.

Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCGnt

Oltrepò Pavese je vinařská oblast nacházející se v jižní části provincie Pavia jižně od řeky Pád (Po). Na ploše 180 hektarů se zde vyrobí ročně 33 tisíc lahví šumivého vína. Základní odrůdou pro jeho výrobu je Pinot Nero. Vyrábí se jako Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG, Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG rosé, Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG Pinot Noir, Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG Pinot Noir rosé a jako ročníkové Millesimato ve všech čtyřech typech. Všechny typy šumivého vína musí absolvovat sekundární kvašení v lahvi. 

V dubnu přichází poprvé na trh šumivá vína Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG 2022 (Bianco a Rosato) a  Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG 2022 Pinot Noir (Bianco a Rosato) vyrobená klasickou metodou.

Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG Bianco 2022

Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG Rosato 2022

• Min. 70% Pinot Nero, max. 30 % Chardonnay, Pinot Bianco, a/nebo Pinot Grigio

• Min. 11,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut naturale po demisec (abboccato)

• Zrání min. 15 měsíců na kvasinkách

• První uvedení na trh duben v druhém roce po sklizni

Organoleptické vlastnosti Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG Bianco zahrnují slámově žlutou barvu s jemnými a perzistentními bublinkami. Čichový profil vína Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG je jemný, široký a na patře pikantní, svěží, harmonický.

Organoleptické vlastnosti Oltrepò Pavese Metodo Classico  DOCG Rosato zahrnují třešňově růžovou barvu s jemnými bublinkami a bublinkami. Čichový profil vína Oltrepò Pavese Metodo Classico rosé DOCG je jemný, komplexní a na patře je pikantní, harmonický, středně plný.

Oltrepò Pavese Metodo Classico Pinot Noir OCG 2022 

Oltrepò Pavese Metodo Classico Pinot Noir RosatoDOCG 2022 

• Min.  85% Pinot Nero, max. 15 % Chardonnay, Pinot Bianco, a/nebo Pinot Grigio

• Min. 12 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut naturale po demisec (abboccato)

• Zrání min. 15 měsíců na kvasinkách

• První uvedení na trh duben v druhém roce po sklizni

Organoleptické vlastnosti Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG zahrnují slámově žlutou barvu s jemnými a perzistentními bublinkami. Čichový profil vína Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG Pinot Nero je široký, perzistentní a na patře je pikantní, plný, svěží a harmonický.

Organoleptické vlastnosti Oltrepò Pavese Metodo Classico DOCG Rosato zahrnují třešňově růžovou barvu s jemnými a perzistentními bublinkami; Čichový profil vína Oltrepò Pavese Metodo Classico pinot-nero rosé DOCG je jemný, široký a na patře pikantní, plný a svěží.

Piemonte

Piemont je druhým takovým regionem Itálie, kde najdeme tak mimořádně oceňovaná vína. Nebo je prvním? Tu otázku je lepší nerozhodovat. Stejně jako francouzští milovníci červeného vína nikdy nevyřeší otázku, zda Bordeaux nebo Burgogne je kolébkou toho top francouzského červeného, podobné je to i v Itálii. Jak Barolo z Piemontu, tak Brunello z Toskánska má své ortodoxní zastánce. Stejně jako v Burgundsku i v Piemontu drží jeho pověst mnoho malých rodinných vinařství zaměřených na kvalitu.

Region Piemonte má 43 872 hektarů vinic registrovaných v roce 2020. Roční produkce představuje 2,6 milionu hektolitrů kvalitních vín. Nejvíce pěstovanými odrůdami jsou Barbera (31%), Moscato (22%), Dolcetto (13%) a Nebbiolo (10%). Region má 18 apelací DOCG. To je nejvíce ze všech italských regionů. Společně s Toskánskem mají i nejvíce apelací DOC (41).

Ve vinařském světě je Piemonte nejlépe známý pro dvojici velkých vín Barolo a Barbaresco, spolu s dalšími oblíbenými červenými víny vyrobenými z Barbera a Dolcetto, bílým Gavi a šumivým Asti.

Piemnote, to jsou následující čtyři zásadní oblasti pěstování vinné révy, Langhe, Monferrato, Asti a Sever Piemontu, kde se jednotlivé apelace často překrývají.

Alta Langa DOCG

V dubnu přichází poprvé na trh šumivé víno Alta Langa DOCG Bianco 2021 a Alta Langa DOCG Rosato 2021.

V oblasti Alta Langa DOCG je výhradně vyrábí šumivá vína vyráběná kvašením v láhvi klasickou metodou v bílé nebo růžové verzi, rovněž jako rezerva. Oblast původu sektu Alta Langa se nachází v kopcovité oblasti Dolního Piemontu napravo od řeky Tanaro a zahrnuje 149 obcí v provinciích Asti, Alessandria a Cuneo. Na 182 hektarech se každým rokem vyrobí 140 tisíc lahví sektu. Základními odrůdami jsou Chardonnay pro bílý sekt a Pinot Nero pro růžový. Vína s označením původu Alta Langa DOCG jsou strukturovaná, s pozoruhodnou šíří vůní, s náznaky připomínajícími kvasinky, chlebovou kůrku, pižmo a vanilku. Tato vína mají také velkou plnost chuti a výrazné tělo. V dubnu přichází poprvé na trh Trebbiano d'Abruzzo DOC Superiore 2023.

Alta Langa  DOCG Bianco 2021

• Min. 90% Chardonnay

• Min. nadmořská výška 250 m

• Min. 11,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut naturale po extra dry

• Zrání min. 30 měsíců na kvasinkách

• První uvedení na trh duben ve třetím roce po sklizni

Bílá Alta Langa má odstíny od slámově žluté po intenzivní zlatou a aroma připomínající bílé ovoce a citrusové plody s náznaky chlebové kůrky. Na patře je harmonické, vyznačuje se jemnou chutí.

Alta Langa  DOCG Rosato 2021

• Min. 90% Pinot Nero

• Min. nadmořská výška 250 m

• Min. 11,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut naturale po extra dry

• Zrání min. 30 měsíců na kvasinkách

• První uvedení na trh duben ve třetím roce po sklizni

Alta Langa Rosato má v mládí růžovou i výraznější barvu, aromatickou intenzitu typickou pro Pinot Nero, s aromatem od grapefruitu po koření, vyváženou, širokou a dlouhou chuť, v níž je charakteristická chuť Alta Langa DOCG.

Canelli DOCG

Označení Canelli / Moscato di Canelli DOCG představuje jednu z nejvýznamnějších vinařských oblastí v regionu Piemont. Označení DOCG Canelli / Moscato di Canelli zahrnuje provincie Asti, Cuneo a bylo vytvořeno v roce 2020. Denominace má rozlohu 100 hektarů a vyprodukuje ročně 80 tisíc lahví bílého šumivého vína ve verzích Bianco a Riserva. Vína s označením Canelli / Moscato di Canelli DOCG jsou založena především na bílých odrůdách Moscato.

V dubnu přichází poprvé na trh šumivé Canelli Riserva DOCG 2021 vyrobené klasickou metodou.

Canelli Riserva DOCG 2021

• Min. 100% Moscato Bianco

• Min. nadmořská výška 165 m, max. 500 m

• Pouze ruční sklizeň

• Tlak nesmí překročit 2,5 atmosféry

• Min. 4,5- 6,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut naturale po extra dry

• Zrání min. 30 měsíců na kvasinkách, včetně 20 měsíců v lahvi

• První uvedení na trh duben ve třetím roce po sklizni

Organoleptické vlastnosti Canelli / Moscato di Canelli Riserva DOCG zahrnují barvu Canelli nebo Moscato di Canelli Riserva DOCG s jemnými bublinkami, přetrvávajícími bublinkami. Čichový profil vína Canelli / Moscato di Canelli Riserva DOCG je aromatický, květinový, ovocný a na patře svěží, jemný, sladký, měkký.

Gavi / Cortese di Gavi DOCG

Denominace Gavi / Cortese di Gavi DOCG se nachází v převážně kopcovitém pásmu v jižní části provincie Alessandria, v jihovýchodním rohu Piemontu. Jedná se o pozemky, které jsou málo vhodné pro intenzivní využívání jiných zemědělských plodin , ale právě díky těmto vlastnostem jsou vhodné pro kvalitní vinařství s nízkými produkčními výnosy, které dodávají vínům zvláštní ráznost a komplexnost. Rozloha vinic je 1 570 hektarů a vypěstují se na nich hrozny pro 1,1 milionu lahví jak tichého i šumivého vína. Základní odrůdou je zde Cortese. Gavi / Cortese di Gavi DOCG se vyrábí ve verzích tichého vína Gavi / Cortese di Gavi Bianco, Gavi / Cortese di Gavi Bianco Riserva. Šumivé víno se vyrábí ve verzích Gavi / Cortese di Gavi Spumante (Metodo Classico i Charmat) a Gavi / Cortese di Gavi Spumante Riserva (pouze Metodo Classico).

Charakter vín je suchý s křupavou a svěží kyselostí, pocházející z půd bohatých na minerály této oblasti. Vůně je zvláště květinová a nabízí jemné aroma připomínající bílé květy, citrony, zelená jablka a medovinu.

V dubnu přichází poprvé na trh šumivé Gavi / Cortese di Gavi DOCG Spumante 2023 vyrobené metodou Charmat.

Gavi / Cortese di Gavi DOCG Spumante 2023

• Min. 100 % Cortese

• Min. 10,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut naturale po extra dry

• Zrání min. 6 měsíců na kvasinkách, použitá metoda Charmat

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti sektu Gavi / Cortese di Gavi DOCG patří slámově žlutá barva s jemnými a perzistentními bublinkami; Čichový profil vína Gavi / Cortese di Gavi spumante DOCG je jemný, charakteristický a na patře je suché, harmonické a příjemné.

Cortese je původní bílá réva pěstovaná v Piemontu od 18. století. Vyžaduje kopcovité oblasti a vynikající expozice, suché klima. Cortese dává vínům vysokou koncentraci cukru, vysokou kyselost s nízkým obsahem alkoholu. Vína jsou měkká a jemně vonící, lišící se v závislosti na pěstitelské oblasti. Dlouhotrvající zjemnění v láhvi poskytuje víno s velkým charakterem a komplexností.

Langhe DOC

Langhe je oblast, kterou najdeme v kopcovité krajině východně od řeky Tanaro a jižně od Alby v provincii Cuneo. Zahrnuje některé z nejprestižnějších vinařských apelací Piemontu. V jeho hranicích lze nalézt některá z nejznámějších vín DOCG v Itálii, včetně velkých center odrůdy Nebbiolo jako jsou Barolo a Barbaresco a Dogliani. Denominace Langhe DOC zaujímá 1700 hektarů a ročně se zde vyrobí 1,7 milionu lahví bílých, růžových, červených i desertních vín. Jedinou subzonou je zde Nascetta del Comune di Novello. 

V dubnu přichází poprvé na trh bílé Langhe DOC Nascetta del Comune di Novello 2023.

Langhe DOC Nascetta del Comune di Novello 2023

• Min. 100 % Nascetta

• Max. nadmořská výška 800 m

• Min. 12 % alkoholu

• Zrání min. 5 měsíců

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Langhe DOC Nascetta del Comune di Novello patří slámově žlutá barva. Čichový profil vína Langhe DOC Nascetta del Comune di Novello je charakteristický a na patře je suché, jemné, harmonické, tříslovinové.

Sardegna

Pouze malé procento ostrovní půdy je věnováno vinné révě. V roce 2020 bylo na ostrově obděláváno necelých 27 tisíc hektarů vinic. Najdeme zde odrůdy francouzského a španělského původu, jako na příklad Grenache (zde nazývané Cannonau), Carignan a Cabernet Sauvignon. Nejvíce „italskými“ odrůdami jsou zde Malvasia a Vermentino. Muškát bílý (Moscato Bianco) je všudypřítomný po celém Středomoří. Vedle těchto známých odrůd vinné révy se na ostrově pěstují poměrně unikátní odrůdy jako Torbato, Semidano, Niederra, Nuragus, Monica a Nasco.

Cannonau di Sardegna DOC

V dubnu přichází poprvé na trh červené víno Cannonau di Sardegna DOC 2023.

Cannonau di Sardegna DOC 2023

• Min. 85 % Cannonau

• Min. 12,5 % alkoholu

• Zrání min. 4 měsíce

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti červené DOC Cannonau di Sardegna patří rubínově červená barva. Čichový profil červeného vína Cannonau di Sardegna DOC je příjemný, charakteristický a na patře je pikantní, harmonický a příjemný.

Cannonau je nejrozšířenější červená réva na Sardinii. Dnes nejvíce uznávanou hypotézou je, že Cannonau pochází z východu a na ostrov jej přivezli Féničané, kolonizátoři, ale především propagátoři pěstování vína ve Středomoří. Víno má více či méně intenzivní rubínově červenou barvu, která se stárnutím směřuje k oranžové. Má příjemnou vůni, zatímco na patře je jeho chuť suchá, pikantní a charakteristická. Cukernatost moštů Cannonau je poměrně vysoká, zatímco kyselost je mírná. Charakteristické aroma vína je zvláště zvýrazněno u hroznů pěstovaných na těžkých půdách plání a na písčitých půdách pobřežních oblastí, zatímco je jemnější a jemnější, když hrozny pocházejí z granitových půd nebo pokud jsou sklizeny. dříve než standardní technologické zrání.

Sicilia

Etna DOC

Etna DOC představuje necelých 1 300 % hektarů vinic s roční produkcí 480 tisíc lahví červeného (46 %), bílého (42 %), růžového vína (8 %) i vína šumivého (4 %). Nachází se na svazích Etny, 3330 metrů vysoké aktivní sopky, která dominuje severovýchodnímu rohu Sicílie. Vinařská oblast Etna se rozvíjí kolem východní strany sopky, od obce Randazzo na severu po Santa Maria di Licodia na jihu. Vinice v této oblasti začínjí od hladiny moře a dosahují až k více než 1200 metrům nadmořské výšky. Vinice na Etně jsou dnes, vedle těch v Alto Adige, jedny z nejvýše položených v Itálii a také na světě. Na svazích Etny, při pohledu na východ, jsou vinice zalité světlem odrážejícím se od moře a místní pěstitelé tohoto efektu skvěle využívají, podobně jako se to děje v jiných horských oblastech s výhledem na vodu, například u Ženevského jezera a podél řeky Mosely. Odražené světlo pomáhá hroznům dozrát úplněji, ačkoli na Sicílii s teplým, jasným a vytrvalým sluncem není dozrávání téměř nikdy problémem. V dubnu přichází poprvé na trh Trebbiano d'Abruzzo DOC Superiore 2023.

V dubnu přichází poprvé na trh šumivé Etna DOC Spumante 2022 vyrobené klasickou metodou.

Etna DOC Spumante 2022

• Min. 80 % Nerello Mascalese

• Metodo Calssico – sekundární fermentace v lahvi

• Min. 11 % alkoholu

• Zbytkový cukr od brut po extra dry

• Zrání min. 18 měsíců na kvasinkách

• První uvedení na trh duben v druhém roce po sklizni

Šumivé víno Etna DOC (vinifikované v bílé barvě) je jedním z druhů vín zahrnutých v označení Etna DOC. Organoleptické vlastnosti sektu Etna DOC (vinifikovaného v bílém) zahrnují slámově žlutou, zlatožlutou barvu s jemnými bublinkami a perzistentními bublinkami; Čichový profil sektu Etna DOC (vinifikovaný v bílém) je charakteristický, jemný a na patře je plné, harmonické, suché.

Nerello mascalese je červená odrůda révy vinné, která roste hlavně na Etně v okolí města Catania a v oblasti Torre Faro města Messina. Nerello mascalese dozrává velmi pozdě, a jeho sklizeň probíhá mezi druhým a třetím říjnovým týdnem. Vína vyrobená z této révy mají vysoký obsah alkoholu (13-14°) a mají zvláštní predispozici ke zrání. Vína vyrobená z vinifikace Nerello Mascalese mají velkou variabilitu organoleptických vlastností v závislosti na pěstitelské oblasti. Nerello Mascalese má, stejně jako Nebbiolo a Pinot Noir, mimořádnou citlivost na ročník a území původu.

Toscana

Toskánská vína jsou všeobecně známá a populární v široká veřejnosti. Jsou považována z to nejlepší, co italské vinařství může nabídnout. K jejich popularitě přispívá i bukolická krajina, která je, spolu s historickými městy, jedním z nejčastěji navštěvovaných turistických cílů. A samozřejmě samostatnou kapitolou italského turismu je putování po vinařských cestách. Trojici ikonických toskánských vín tvoří Brunello di Montalcino, Chianti Classico a Vino Nobile di Montepulciano. Vedle nich je však Toskánsko domovem řady dalších skvělých vín jako jsou vína z oblasti Bolgheri nebo Maremma a nebo San Gimignana známého svým bílým Vernaccia di San Gimignano.

Montecucco Sangiovese DOCG

Montecucco Sangiovese DOCG je denominace, která na 163 hektarech produkuje 21 tisíc lahví vína. Nachází se v jižní části Toskánska na východní okraj provincie Grosseto. Oblast sahá od svahů hory Amiata až po poslední kopce před městem Grosseto s rozšířením severním směrem a severovýchodním směrem až k hranicím s provincií Siena, vymezenou částečně tokem řeky Ombrone a jejího přítoku Orcia. Tato oblast zahrnuje obce Cinigiano, Civitella Paganico, Campagnatico, Castel del Piano, Roccalbegna, Arcidosso a Seggiano v provincii Grosseto. Základní odrůdou je zde Sangiovese, nejrozšířenější odrůda v Toskánsku. Vyrábějí se vína ve formě Rosso a Riserva.

V dubnu přichází poprvé na trh červené Montecucco Sangiovese DOCG Rosso 2022.

Montecucco Sangiovese DOCG Rosso 2022

• Min. 90 % Sangiovese

• Min. 13 % alkoholu 

•Zrání min. 17 měsíců, z toho 12 měsíců Barrique

• První uvedení na trh duben v druhém roce po sklizni

Vína mají mírný obsah kyselin (4,5 g/l) a intenzivní rubínově červenou barvu, která u vyzrálejších vín, jako jsou vína s kvalifikací Riserve, přechází do granátu. Vůně jsou ovocné a jemné s tóny drobného červeného ovoce, chuť je harmonická, suchá, lehce tříslovitá. V Reserve se intenzita aromatického profilu zvyšuje a zvyšuje jeho komplexnost, šířka a elegance, s náznaky drobného ovoce doprovázenými evidentními kořenitými tóny a na patře se rozšiřuje pocit délky, těla a objemu. Tyto vlastnosti jsou přímo ovlivněny vyšším přirozeným obsahem alkoholu v hroznech a také zušlechťováním a zráním vín. Mezi organoleptické vlastnosti Montecucco Sangiovese DOCG patří intenzivní rubínově červená barva. Čichový profil vína Montecucco Sangiovese DOCG je ovocný, charakteristický a na patře harmonický, suchý, lehce tříslový.

Trentino-Alto Adige

Trentino-Alto Adige je nejsevernější vinařská oblast Itálie, která se nachází přímo na hranici s Rakouskem. Celkově má region 15 800 ha vinic, z toho 86 % se nachází v horách a 14 % v pahorkatinách. V roce 2022 vyprodukovalo Trentino-Alto Adige 14,7 milionů lahví vína, z toho více než 70 % bílého.

V Trentinu jsou původními odrůdami červené révy Marzemino v oblasti jižně od Trenta (Isera a Seresi), Teroldego v rovině Rotaliana severně od Trenta a Schiava (ve variantách Schiava Grigio, Schiava Grossa a Schiava Gentile) výše k provinčním hranicím s Alto Adige. Enantio je rozšířeno také v oblasti hraničící s provincií Verona. V oblasti Trento jsou také Pinot Grigio, Pinot Noir a Cabernet. Nejpěstovanější bílé odrůdy révy vinné jsou mezinárodní (Chardonnay a Pinot Blanc), které spolu s Pinot Noir se používají též pro výrobu sektu klasickou metodou.

V Alto Adige mezi původními černými odrůdami révy vinné najdeme jako v Trentinu Schiavu (Vernatsch), ale také Lagrein. Mezi mezinárodní révou vyniká Pinot Noir, který pro něj našel jedno z nejvhodnějších území v oblasti Egna-Ora. Mezi bílými hrozny ve stejné oblasti najdeme Gewürztraminer, v údolí Isarco a v údolí Venosta najdeme také Kerner a Sylvaner . Rozšířené jsou také Moscato Rosa a Moscato Giallo (Rosenmuskateller a Goldmuskateller. Oblast Terlano je charakteristická porfyrovými formacemi, které dodávají vínům příjemnou mineralitu i úctyhodnou charakteristiku dlouhověkosti.

Alto Adige / Südtirol DOC

Alto Adige DOC je rozlehlá denominace, která zaujímá rozlohu 4 600 hektarů a dosahuje roční produkce přes 3 miliony lahví bílého, růžového, červeného, šumivého vína i vina dezertního. Leží na území provincie Bolzano vhodném pro výrobu vín z hlediska nadmořské výšky a expozice. Tato oblast je omezena podél horního údolí protékajícího řekou Adige a podél údolí Isarco v dolní části. Ve skutečnosti se přibližně 86 % terénu nachází v nadmořské výšce nad 1000 metrů. Na dně údolí, kde žije 65 % obyvatel Jižního Tyrolska, se nachází pouze 8 % území provincie. Vinice se nacházejí v rozmezí od 220 do více než 1000 metrů nad mořem. 14 % vinic se nachází v nadmořské výšce nad 500 metrů a 30 % vinic se nachází v oblastech se sklonem nad 30 %, kde je příznivé přímé a dlouhodobé sluneční záření.

Vinařství Alto Adige se vyvinulo z tradičních odrůd, jako je Lagrein, Schiava, žluté Moscato, které jsou stále přítomné. K nim byly v devatenáctém století přidány odrůdy Bordeaux (Cabernet, Merlot, Sauvignon), některé odrůdy pocházející z Burgundska (několik Pinotů) a Rýna (Ryzlink rýnský, Sylvánský, aromatický Tramín). Müller-Thurgau a Kerner byly představeny asi před 50 lety.

Vína z Alto Adige se vyznačují především silnými primárními aromaty, jako jsou bezové tóny Sauvignonu, vůně růže Tramínu, aromatický buket bobulí Pinot Noir nebo Lagrein, tóny třešně a fialky Schiavy. Bílá vína pěstovaná v nadmořské výšce (nad 300 m). Vynikají svou svěžestí a díky vynikajícímu slunečnímu záření jsou vína současně ovocná, ale zároveň s dobrou strukturou. Červená vína se vyrábí většinou pod 400 m nad mořem,kde využívají podmínek vyšších teplot a získávají plná vína s jemnými taniny.

V dubnu se prvně může objevit v regálech vinoték šumivé Alto Adige / Südtirol DOC Spumante Riserva 2020 vyrobené klasickou metodou

Alto Adige / Südtirol DOC Spumante Riserva 2020

• Jakýkoliv poměr Chardonnay, Pinot Bianco, and/or Pinot Nero

• Metodo Classico – sekundární fermentace v lahvi

• Min. 11,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr ne sladší než brut

• Zrání min. 42 měsíců, z toho 36 na kvasinkáchh

• První uvedení na trh duben ve čtvrtém roce po sklizni

Víno Alto Adige Spumante DOC Riserva je jedním z typů vín zahrnutých v označení Alto Adige DOC. Organoleptické vlastnosti Alto Adige Spumante DOC Riservaa zahrnují slámově žlutou barvu s jemnými bublinkami. Čichový profil vína Alto Adige Spumante DOC Riserva je jemný, široký, komplexní a na patře je pikantní, svěží, harmonický, suchý, měkký.

Trento DOC

Oblast vymezená pro výrobu vína Trento DOC zahrnuje území provincie Trento nacházející se v údolí Adige, v údolí Cembra, v údolí Vallagarina, v údolí Sarca, v údolí Valsugana a v údolí Giudicarie, které prakticky ovlivňují totéž území jako Trentino DOC. Na 1,1 tisíci hektarech s roční produkcí 775 tisící lahví jsou základními bílými odrůdami Chardonnay a Pinot Bianco. Základní červené odrůdy jsou Pinot Meunier a Pinot Nero. Vyrábí se zde verze šumivých vín Spumante, Rosé Spumante, Millesimato a Riserva. Viniční pozemky určené k výrobě vína Trento DOC ležící převážně na svazích dosahují až 800 m nad mořem. Trento DOC bylo prvním italským označením, které bylo vyhrazeno výhradně pro šumivé víno získané metodou kvašení v láhvi.

V dubnu se prvně může objevit v regálech vinoték šumivé Trento Nonvintage DOC Spumante Bianco / Rosato vyrobené klasickou metodou

Trento DOC Nonvintage Spumante Bianco / Rosato

• Jakýkoliv poměr Chardonnay, Pinot Bianco, Pinot Meunier a/nebo Pinot Nero

• Metodo Classico – sekundární fermentace v lahvi

• Min. 11,5 % alkoholu

• Zbytkový cukr jakýkoli stupeň

• Zrání min. 15měsíců na kvasinkách

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Mezi organoleptické vlastnosti Trento rosé nebo rosé DOC patří třešňově růžová barva. Čichový profil Trento rosé nebo růžového DOC vína je charakteristický, ovocný a na patře je harmonický, středně plný, sladký.

Veneto

Region Veneto lze zhruba rozdělit do tří geografických oblastí, které se vyznačují rozdílnou topografií a geologií.

Pro severovýchodní část v blízkosti benátské laguny, mezi kopci kolem města Treviso, pláně na obou stranách řeky Piave a pobřeží Jaderského moře je typické slavné Prosecco. V centrální části Veneta, kolem Vicenze a Padovy, se nachází kopce Colli Berici, Colli Euganei a Breganze. Ačkoli pláně pod těmito kopci produkují obrovské množství vína, pouze kvalitnější vína z výše položených oblastí získaly status DOC.

Západní část podél východního okraje jezera Garda a Adige produkuje svěží bílá vína Bianco di Custoza a Garda a také osvěžující, nenáročné Bardolino od břehů jezera Garda. Na východ od jezera a severně od Verony se nachází Valpolicella s vyhlášeným Amarone a Recioto. V kopcích kolem města Soave je doma proslulé stejnojmené víno, jehož podstatnou složkou je odrůda Garganega.

Veneto je se svými 86.970 hektary vinic po Sicílii rozlohou vinic druhým největším regionem Itálie. Roční produkce téměř 13 milionů hektolitrů řadí tento region na 1. místo. I kvalitě zdejších vín svědčí i fakt, že se svými 14 apelacemi DOCG a 29 DOC, je po Piemontu regionem s druhým největším počtem apelací těchto označení kvality. To, co proslavilo region Veneto ve světě vína, je především šumivé Prosecco, bílé Soave, červené Valpolicella a Amarone zejména.

Custoza DOC

Custoza DOC je denominace, která zahrnuje 1 280 hektarů vinic s roční produkcí 1 milion lahví bílého, šumivého i dezertního vína. Základními odrůdami jsou Cortese, Friulano, Garganega a Trebbiano. Oblast výroby vína Custoza DOC představuje kopcovitý pás, který se rozvíjí mezi okolím města Verona a Gardským jezerem, zatímco jihozápadní oblast lemuje řeka Mincio. Krajina, která charakterizuje produkční oblast Custoza DOC, se vyznačuje hustou řadou protáhlých kopců, s rozdíly ve výšce obecně mezi 50 a 100 metry. Klima oblasti Custoza DOC je na celém území v podstatě konstantní a vyznačuje se horkými, ale ne dusnými léty a relativně chladnými zimami, zmírněnými blízkostí jezera Garda, které vytváří mikroklima příznivé pro pěstování vinné révy. Kopcovité reliéfy umožňují zahřátí svahů během dne a akumulaci čerstvého vzduchu v noci, což je optimální situace pro rozvoj aromatických vlastností bílých hroznů.

V dubnu se prvně může objevit v regálech vinoték bílé Custoza DOC Bianco Superiore 2023.

Custoza DOC Bianco Superiore 2023

• Min. 70 % Cortese, Friulano, Garganega a/nebo Trebbiano Toscano, max. 45% jakékoliv jiné odrůdy, max. však 30% Chardonnay, Malvasia, Manzoni Bianco, Pinot Bianco, Riesling, a/nebo Welschriesling

• Min. 12,5 % alkoholu

• Zrání min. 5 měsíců 

První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Základní vlastnosti Custozy tvoří čerstvost, lehká aromatika, se značnou pitelností a kombinovatelností. Víno, zvláště když pochází z konkrétních výběrů vyrobených na vinicích, také vykazuje dobrou schopnost časem zušlechťovat. Custoza DOC vyniká typickou a vysokou aromatickou komplexností, která jej odlišuje od odrůdových vín původních hroznů. Senzorický profil Custoza DOC představuje zvláštní ovocné a květinové tóny, někdy doprovázené náznaky aromatických bylin a koření.

Soave Superiore DOCG

Výrobní oblast se nachází v provincii Verona a týká se zejména obcí Soave, Monteforte d'Alpone, San Martino Buon Albergo, Mezzane di Sotto, Roncà, Montecchia di Crosara, San Giovanni Ilarione, Cazzano di Tramigna, Colognola ai Colli, Caldiero, Illasi a Lavagno. Na pouhých 65 hektarech vinic se ročně vyrobí 38 tisíc lahví vína. Základní odrůdou je Gagranega. Bílé víno se vyrábí ve dou verzích: Superiore a Riserva.

Podoblast „Classico“ je nejstarší a částečně zahrnuje území obcí Soave a Monteforte d'Alpone. Jedná se o kopcovitou oblast s mírným a mírným podnebím se srážkami soustředěnými především na jaře a na podzim. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce od 35 do 380 metrů nad nejvyššími kopci, s orientací převážně na východ, jih a západ. Půda oblasti Soave Superiore DOCG je vulkanického původu a minerální látky v ní obsažené se odrážejí v moštech a dodávají vínům tóny plnosti a chuti a dlouhověkost charakteristickou pro Soave Superiore.

V dubnu se prvně může objevit v regálech vinoték bílé Soave Superiore DOCG 2023.

Soave Superiore DOCG 2023

• Min. 70 % Garganega, max. 30 % Trebbiano di Soave (jinak Verdicchio) a/nebo Chardonnay, max. 5 % jakékoliv jiné bílé odrůdy

• Min. 12 % alkoholu

• Zbytkový cukr max. 6 g/l

• Zrání min. 6měsíců

• První uvedení na trh duben v prvním roce po sklizni

Zásadním aspektem vinifikace Soave Superiore je zjemnění vína na kalech několik měsíců před plněním do lahví. V této fázi získává víno svůj skutečný charakter. Výsledné víno je bílé až různě intenzivní slámově žluté barvy s případnými nazelenalými nebo zlatavými odlesky. Vůně jsou trvalé, ovocné a charakteristické květinové vůně. Chuť na patře je plná, kulatá a intenzivní, s typicky hořkými tóny v závěru. Je velmi strukturované a určené k tomu, aby vydrželo několik let v lahvi.

Garganega

je nejdůležitější bílá odrůda vinné révy v provinciích Verona a Vicenza a dominuje kopcům pohoří Soave a Gambellara DOC. Garganega si v těchto dvou oblastech našla své terroirs, které jí umožňují plně projevit svůj potenciál v suchých i sladkých vínech. Garganega těží zejména z typické sopečné půdy Soave, tvořené čedičovými horninami bohatými na tufy a vápencové inkluze. Mezi vůněmi jsou nejvýraznější meruňky, citrusové plody, žluté jablko , seno, mandle a bílé květy. Charakteristická je spíše rovnováhou extraktů a cukrů než kyselost.